banner reklamcılık ile para kazanmak

Banner Reklamcılık Nedir? İnternetten Para Kazandırıyor mu?

Her geçen gün internet üzerinden para kazanma yöntemlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu yollardan bazıları insanlara ek gelir olurken, bazıları da aylık maaşlarını sağlayabilen önemli gelir kaynaklarına dönüşüyor. İnternetten para kazandıracak yollardan biri de banner reklamcılığı olarak biliniyor. Özellikle son zamanlarda daha çok ön plana çıkan bu alan sayesinde, kişiler güvenli ve kolay şekilde para kazanmanın önünü açabilmiş durumdadır.

Banner Reklamcılık Nedir?

‘’Banner’’ internet sitelerinin en önemli reklam birimlerinden biri olarak kabul edilir. Bu reklam panolarına her türlü reklamın alınması ve site sahiplerince yayınlanması mümkündür. Kişiler için gelir oluşturacak bu yöntem sayesinde, internet sitelerinden kazanç elde edilmeye başlanabilir.

Banner Reklam Ne Kadar Kazandırır?

Banner reklamla para kazanmak için öncelikle sitenin aldığı ziyaretçi sayısına bakılıyor. Buna göre bir fiyatın konuşulması ve site sahibiyle anlaşılması mümkündür. Bu bağlamda yüksek ziyaretçi çeken sitelere banner reklam vermek için, reklam verenler biraz daha yüksek tutarları cepten çıkartmalılar. Genellikle farklı ölçülere sahip olan bu reklam alanı, kişilerin kendi ihtiyaçlarına göre bir bölgeyi seçebilmesini sağlıyor.

Sitenin kategorisine göre bu şekilde kısa vadede geri dönüşler alınmaya başlanabilir. Aylık olarak fiyatlandırılan banner reklamları buna göre uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Ziyaretçi sayısına bağlı olarak değişebilen bir konu olan banner reklamları, sitedeki yer alacağı konuma göre fiyatlandırılıyor. Bu bakımdan en az 20 TL olan aylık ücretler, 200 TL’ ye kadar çıkabiliyor.

Banner Reklam Seçenekleri:

Banner reklamlardan daha iyi bir şekilde sonuçlar alabilmek için, reklamların konumları da çok önemlidir. Bu alanda pek çok banner reklam seçeneği varken, reklam verenlere daha geniş bir alanda seçim yapma imkanı tanınır. Footer banner adı verilen reklam alanı, sayfanın en alttaki bölümü olarak bilinir. Bu alan diğer alanlardan daha az görülen bir konumdadır.

Footer reklamlardan bu yüzden diğerlerine nazaran daha az kazanmak mümkün olacaktır. Header adı verilen reklam alanı ise, sayfanın en üstünde bulunan reklam olarak adlandırılır. Meşhur 728X90 reklam boyutlarının yayınlandığı ve site sahiplerine en çok gelir getirecek bölümlerden biridir. Ayrıca 468X60 olmak üzere başka seçenekler üzerinden de satışı yapılır.

Banner Reklamlar Neye Göre Kazandırır?

Banner reklamlarında kazancı arttıran şeyler arasında Alexa verileri var. Reklam verenlerin ilk incelediği şeylerden biri olan bu verilerde, sitelerden iyi bir dünya ve ülke sıralaması içinde olmaları beklenir. Bu sıralamada site ne kadar iyi bir yerdeyse, reklam gelirlerinden elde edilecek kazancın o kadar yüksek olacağını söylemek doğru olacaktır.

Ayrıca günlük sayfa gösterim sayısı gibi, reklam verenlerin ilgilendiği pek çok konu bulunur. Bu bağlamda reklam verenler istedikleri kategorinin üzerinden, kendi alanlarına daha çok geri dönüş alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir