düzenli nasıl para kazanılır
düzenli para kazanmak

Bir Videonun Size Düzenli Para Kazandırmasını İstermiydiniz?

Bir video düşünün az izleniyor, yorum almıyor, paylaşılmıyor ilgi görmüyor ama yıllarca size düzenli para kazandırıyor.

Bir başka video düşünün devamlı izleniyor, yorumlar yapılıyor, paylaşılıyor, insanlar videoyu izledikçe bilgi alıyor teşekkürler yağıyor, sorular soruluyor ve bu video yıllarca izleniyor ancak para kazandırmıyor.

Bu nasıl bir iştir ki az izlenmesi olan bir video para kazandırıyor da çok izlenen bir video hiç para kazandırmıyor mantığa ters değil mi?

Az izlenecek: Para kazandıracak

Çok İzlenecek: Para kazandırmayacak

İzlendikçe para kazandıran video denildiğinde hemen akla gelen video içerisinde çıkan adsense reklamı. Bu konu hakkında muhtemelen öyle düşünerek böyle şey olmaz diyor olabilirsiniz. Evet adsense denildiğinde eğer bir videonuz var ve devamlı izleniyor, yorum alıyor ve paylaşılıyorsa devamlı kazandıran bir videonuz var demektir. Bu video zaman geçtikçe popüler hale gelir ancak bir zaman sonra popülerliği düşer. Yıllar sonra izlenmesinin azalması ile kazancı düşer ve düzenli para kazandırmayan bir video haline gelir. Adsense’den çıkan reklamların türevleri değişir videonun popülerliği düşer ve para kazanmak için yeniden video yapmanız gerekir değil mi?

Buraya kadar evet!

Peki Adsense ile kazandıran bir video düşünüldüğünde az izlenimi olan, yorum dahi almayan ve popüler olması bile imkansız bir videonun size getirisi nasıl olurdu? Sıfır (0) değil mi? Adsense kazançlarına göre öyle..

Ancak öyle bir yöntem düşünün ki video yapıyorsunuz yüklediğiniz saniyeler içinde 1. sayfada yer alıyor ancak bu video az izleniyor. Az izlenmesi olan bu video her 10 izlenmede size 30 TL kazandırıyor.

Düşünün ki bu videoyu günde sadece 10 kişi izliyor ve size her ay 30 TL kazandırıyor. Yılda 360 TL. Bu video gibi sizde 100 tane video var dediğim gibi az izlenmesi olan bu videoların her biri ayda 30 TL kazandırıyor. Bu 100 video size 1 yıl boyunca tam 36.000 TL kazandıracak. En kötü ihtimal bunun yarısı kadarı 18.000 TL kazandırıyor olsun.

Videolar sıradan az izlenen ve hatta mümkünse yorum olmayan videolar olsun bu sizce mümkün mü? 1 yıl öncesinde ummadığım bir videodan satışların geldiğini gördüm. Bu satışların nereden geldiğine baktığımda 1 kanal ve sadece 1 videodan gelmiş.

Bu video herhangi bir reklam networküne bağlı değildi. Videoyu yüklediğim kanal adsense ile para kazanmaya kapalı bir kanaldır.

Yüklemiş ve unutulmuş bir videonun 1 yıl sonra günlük 70 kişiyi geçmeyen izlenimi olduğunu fotoğraflayarak koyuyorum.

Gördüğünüz üzere adsense kazançları sıfır (0) sadece bu video geçen yıl 9 tane satış başı 30.75 TL kazandıran bir ürünün satışını gerçekleştirdi. Toplam: 276.75 TL

 

Bu işe siz ne dersiniz? Bu sıradan basit bir şekilde oluşturulmuş hatta ayar dahi yapılmamış sadece bir videonun 1 yılda getirmiş olduğu kazanç.

Birde video seo ayarları yapılan bir video olduğunu düşünürsek bir yılda bu kadardan daha fazla kazandıracaktır.

Abartmıyorum bu kazandıran videolardan 50 tane olsa videoların toplam size kazandıracağı para miktarı 13,837 TL. İnternetten düzenli para kazanmanızı sağlayan en iyi bedava reklam aracı videodur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir