blog yazarak para kazanmak
blog yazarlığı yapmak istiyorum diyosanız bileniz gerekenler

Blog Üzerinden Para Kazanmak İçin Ne Yapmalı?

Blog üzerinden para kazanmak için başvurulacak yollar bulunur. Blogger olmak ve bu işten para kazanmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu işten para kazanabilmeye başlamak için öncelikle kişilerin yer almak istedikleri platformları seçmesinde yarar var. Bu şekilde blogdan para kazanmak için ilk adım atılmış olur.

Blogger Olarak Kazan

Günümüzde bloglar ücretli ve ücretsiz olarak açılabilir. Ücretli bloglar internet kullanıcılarına pek çok yeni özellik ve avantaj sunmaktadır. Ayrıca bu özellikleri kullanarak daha çabuk dikkat çekmek ve yazıları daha iyi koşullarda yayınlamak mümkündür.

Öte yandan ücretsiz bloglarda kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde olan bloglardır. Buraya üye olarak blogger olmuş ve yüksek miktarda gelirlere ulaşmış olan kişi sayısı çok fazladır. Blog yazarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz en iyi siteler Blogger, WordPress, Tumblr, Blogcu ve Live Journal gibi sitelerdir. Kişisel blogdan para kazanmak kadar tatlı birşey yoktur

Bunların çoğu ücretsiz bir şekilde kullanıcıların ilgisine sunulur. Ayrıca bazıları vip paketlerde sunmaktadır. Vip paket alındığında üyelik seviyesi artmış olur. Bu sitelerden birini seçerek dakikalar içinde blog hesabınızı açabilirsiniz. Daha sonra istediğiniz konuda ve sayıda içeriklere başlamalısınız.

Blog yazarlığı yapmak istiyorum diyenlerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi ise nasıl para kazanırım.

Blog Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Blog üzerinden para kazanma için hesabınızı bir reklam ağına bağlamanız şarttır. Adsense, Admatic Wordads gibi pek çok reklam servisi bulunur. Bu reklam servisleriyle hesabınızı ilişkillendirmeniz gerekir. Google Adsense yeni bloglar için en az 6 ayı şart koşmaktadır.

Yani blog açarak Adsense üzerinden hemen kazanacağınızın hayallerini kurmamalısınız. Öte yandan satış ortaklığı ve tık başına çalışan reklam servislerini kullanarak ve bu şekilde ziyaretçinin reklamlara tıklama oranına ve ilgili ürünü satın alarak size güzel paralar kazandırmaya başlayacaktır.

Blog yazarak ne kadar para kazanılır?

Ziyaretçi sayınız ne kadar yüksek olursa, alacağınız tıklama oranlarında ve satışlarda artışlar meydana gelir. Bu yüzden yapacağınız içeriklerin ne şekilde olacağı çok önemlidir. Blogger para kazanma için mutlaka düzenli ve kaliteli içeriklere ihtiyacınız vardır.

Ancak bu şekilde blogger içeriklerinden kazanmanız için doğru bir adım atmış olursunuz. Düzensiz ve kopya içeriklerin ise sizlere hiçbir yararı olmayacaktır. Bu işin altından kalkabilmek için bir ekip kurabilir ve bu şekilde bloğu yönetmeye başlayabilirsiniz. Bu sayede daha farklı fikirlerin de ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Tık başına bu şekilde ödemeler artmaya devam ederken satışlarınız artar ve ilgili network hesabınızda da paralar birikmeye başlar. Burada belli bir tutarın altına gelmesi beklenir. Daha sonra da ödemeyi banka hesabınızda göreceksiniz. Blog üzerinden para kazanmak için yapılacaklar bu şekildeyken, uzun vadede binlerce liralık kazanca ulaşabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir