udemy ile para kazanma
Udemy nedir? Video Çekimleri Nasıl Para Kazandırır?

Ders Videolarınızı UDEMY de Yayınlayın Para Kazanmaya Başlayın

Ev ortamında veya dershane ortamında ders video çekimleri yaptınız bu videoları paraya çevirmek istiyorsunuz en iyi online platform nedir? tabiki udemy. Online öğreticileri ve öğrenicileri bir araya getiren mükemmel bu platformdan bahsedemeden duramayacağım.

İki girişimci Türk’ün ve bir yabancının ortaklığı ile kurulmuş dünyanın en ünlü eğitim sitelerinden biri Udemy’de aklınıza gelen tüm kategorilerde eğitim ve öğretim videolarını bulmanız satmanız ücretli veya ücretsiz izletmeniz mümkündür.

Özellikle ek iş yaparak para kazanmak isteyen kişilerin mutlaka “Ya Bu Udemy Nedir?” diyerek içeri girdiği ve aşık olduğu bir platform. Bu platfromun aynı zamanda Türkçe dil desteği vardır. Sizi Udemy‘i incelemeye davet ediyorum.

Hemen Aşağıdaki Resmi Tıklayın ve Udemy Nedir Merakınızı Giderin.

udemy nedir
Siteye ilk girişte karşıma çıkan resmi fotoğraflıyorum.

Türkçe öğreticilerin hem ücretsiz hemde aşağıda sağda kare içinde gördüğünüz üzere.Yazılımcı bir arkadaşımız Yunus Koçyiğit isminde bir arkadaş ücretsiz sıfırdan ios programlama öğreten videoları görülüyor. Diğer tarafta aşağı tarafta sağ altta bir fizik öğretmenin android ile ilgili bir eğitici videosu var ücretli.

İşte ek iş, işte internet üzerinden para kazanmaya bir örnek. Daha fazla seçenek veya fikir edinmeniz için site içerisinde dolaşabilirsiniz.

Udemy’de eğitmen olmak para kazandıran işlerden bir tanesidir.

Burada popüler olabilirsiniz popüler  isimlerden bir tanesi Oktay Çaglar isimli bir eğitmendir. Öğrenmek isteyenler içinde sağlam bir kaynak olan udemy eğitim setleri olarak veya video başına fiyatlandırma mümkündür.

Sol tarafta kurs videolarını sıralama ve özellikleri seçme kutucuklarını işaretleyerek kim ne yapmış nasıl bir yol izlenmiş bakabilirsiniz.

Kategorisel olarak gördüğünüz üzere her kesimden insanın becerilerini ele alarak yapabileceği işlerin listesini görebilirsiniz. Bu işlerden bile bir tanesi sizi ilgilendiriyor olabilir. Hemen kolları sıvayın video çekimlerine başlayın derim.

Kullanıcılar için hızlı arama modülü bulunmakta bu çok hoş. Site içi kursları arayabilir ve videoları yapılmamış kursları hazırlayabilirsiniz.

Dersleri ekran videosu şeklinde bir mikrofon ve bilgisayar yardımı ile yapabilirsiniz. Bu konuda Ekran Videosu Çekmek İçin Program Ve Kullanımı ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz. Eğer profesyonel bir video çekimi planlıyorsanız ve bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekli diye düşünüyorsanız video çekimi için gerekli malzemeler nelerdir konulu yazımı okuyabilirsiniz.

Bu sitede gerek ücretli gerek ücretsiz bir şekilde herkes online dersler verebilir veya alabilirler. Eğitmen iseniz şu şekilde bir yol izleyebilirsiniz. Eğitim videolarınızı yüklediniz ve ilk 1 veya 3 dersi ücretsiz yaptınız ardından diğer videolu dersleri ücretli yapabilirsiniz.

Udemy Gibi Platformlarda Neden Böyle Bir Yol İzlemelisiniz?

Öğrenici olan kitleler ses kalitenizden anlatımınıza kadar nasıl bir yol izlediğinize bakarlar. Şöyle düşünün mağazadan bir elbise alıyoruz ve elbisenin bize olup olmadığına bakmak için üstümüzde deniyoruz. Eğer olursa gidip ücretini ödüyoruz. Bu internet işleride böyledir. Bir veya bir kaç demo video ile öğrencilerinize ilk intiba bırakabilirsiniz.

Udemy’de herşey mümkün izlenen dersi indirme olanağıda var. Bu güzel ve faydalı bir hizmet. Öğreticiler tarafından dosya ve  dökümanlarda varsa bu gibi meteryallere erişim sağlanmatadır.

Udemy kurucularından biri odtü bilgisayar mühendisliği mezunu Eren Bali’dir. Türkiye’de ne yazık ki bazı yatırımlar hak ettiği yeri bulamamasından dolayı, silikon vadisi’ne kadar ulaşarak destek arayan bu girişimcinin ortaklar ile kurduğu bu sitenin 6 milyondan fazla öğrenci ve 35 binden fazla kursu bulunmakta ve bu sayı artmaktadır.

İlk bakışta çoğunluk dersler ve öğretmenler ingiliz kurslar ingilizce oalrak gözükmekte. Ancak biraz karıştırmanızda yarar var içerde Türk vatandaşlarının kursları Türkçe bir dil ile yer almaktadır. Dilerseniz ingilizce veya diğer yabancı diller ile ülekelere açılabilir dilerseniz kendi lisanınızda en iyi bildiğiniz diller ile kurslar videlar eğitimler hazırlayabilirsiniz.

Udemy ile İyi öğrenmeler / Bol kazançlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir