E Kitap Yazarak Para
E Kitap Yazarak Para Kazanmanın Yolu Dijital Görsel ve Pazarlama

E Kitap Yazarak Para Kazanmanın Anahtarı Dijital Pazarlama

Muhtemelen diyorsunuzdur nedir bu anahtar?

Malum dijital ortamda dijital pazarlama kavramı var. Bu kavram e kitap pazarlama için en önemli faktörlerdendir. Dijital sektörde pazarlama için gerekli olan en önemli faktör fiyat belirlemektir.

Kitabınız eşsiz özgün ve çözümleyici bir kitap ise fiyat belirlemede kendi içinde iki farklı etken vardır.

  1. Kriter kitabınızın başka muadilleri var mı fiyatları ne kadar?
  2. Kriter eğer rakibiniz ve kitabınızın muadili yoksa kitabınız paha biçilmez yapan kriterler var mı?

Bu iki kritere göre kitabınızı fiyatlandırın.

E-kitabınızın fiyatını belirledikten sonra satış işlemlerinin yapılacağı adımlar var. Ama öncesinde insanların zihninde kitabı canlandırmanız gerekli. Bunun için bir grafikerden yardım alabilirsiniz. Elimde cephane tarzında photosp psd formatında e kitap oluşturucu actionlar var.

Aylarım bu grafikleri araştırma ve nasıl kullanılacağına dair öğrenmekle geçti. Şimdi ise profeyonel kitap tasarımları yapabiliyorum. Bir önceki makalemde bahsettiğim Rusça öğreniyorum kitabının sitesi ve e-kitap görseli tarafımdan yapıldı ve daha bir çok çeşit var.

Dilerseniz “psd book cover” yazarak internetten araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca “Insofta Cover Commander” isimli programı kullanabilirsiniz hızlı ve pratiktir.

Pazarlamanın ilk ayağı kitabı canlandıracak bir kitap şablonu sonra iyi bir fiyatlandırma ardından pazarlamasını yapacağınız web sitesi veya e book marketler.

İnsanlar kitap kapaklarını ve görsel olarak canlandıracağınız grafiği eleştirebilirler bu yüzden kitap kapağınızın profesyonel olduğundan emin olun.

Ürün açıklaması mutlaka olmalı kitabınız neyi hedefliyor ve neyi amaçlıyor türü nedir. Pdf_? mi elle tutulan klasik bir kitap mı_? Yazarı kimdir kısa bir kesit okuyucu görüşleri gibi kriterler müşterilerinizin kitabınız hakkında akıllarında farklı bir şeyler canlandırmalarına yardımcı olur.

E kitap yazma grafik ve açıklama işi tamam peki ya..

E kitabı Satmak İçin Ne Gerekli?

Bir web sitesi eğer kendiniz canlı canlı satış yapacaksanız ayrıca satış ortaklığı programlarının olduğu sitelerde başkalarınında kitabınızı satmanıza musade edecekseniz tek sayfalık bir satış sayfası sizin için yeterlidir.

Yukarıda sitesiniz verdiğim e kitap gibi. Websitesi kurmak wordpress yazılımları ile kolaydır. Önemli olan pazarlama yazısı ve ek olarak müşteriye gönderilecek ek gizli ödeme sayfası.

Bu iki kriterden sonra tebrikler artık sitenizden e kitap satışı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

E – kitabınızı satacağınız platform örneğin GelirBank gibi satış ortaklığı sitelerine ekleyebilirsiniz. Küçük bir üyelik faslından sonra e kitabınızı ekleyeceğiniz ekran karşınıza gelir kitabınızın adresini, ödeme onay url’sini fiyatını ve satış ortaklarına vereceğiniz komisyon oranlarını belirttikten sonra eğer istenirse görsellerinizden kitabın grafik kapağını ekleyerek onaya gönderiyorsunuz.

E-kitabınız onaylanır onaylanmaz size mail adresinize “Tebrikler! Ürününüz Onaylandı” ibaresi gelir ve artık sitenize ödeme sayfanıza ekleyeceğiniz bir link verilir. Ödeme linkini sitenizde satın butonlarına yerleştirdikten sonra..

Ok. satışa hazır e kitabınız artık yayında. Artık hem siz hemde satış ortakları e kitabınızın reklamlarını yaparak para kazanabilirsiniz.

Ben web sitesi kuramam bunların hiç birinden uğraşamam ama e kitap yazabilirim veya e kitabım var diyorsanız tüm bunların hepsini sizin adınıza yapabilirim. Bu konuda istekli iseniz yorum kısmından yazabilirsiniz.

Artık kitabınızın hedef kitlesi nerede ise orada kitabınızın tanıtımlarına, bannerlerini kitabınızı satın alacak platformlarda reklamlar vererek satışını yapabilirsiniz.

İngilizce bir e-kitap yazmayı düşünürseniz Amazon sitesi Kindle’a bölümüne direk yükleyerek satış yapabilirsiniz. iPad, Sony, Kobo (Borders) ve Barnes & Noble için  SmashWords sitesi  adresi, Clickbank gibi platformlarını kullanabilirsiniz. internetten satış ortaklığı siteleri yazdığınızda bir sürü site çıkacaktır.

Benim en çok tercih ettiğim GelirBank

Sıra geldi reklam kısmına e kitabınız siteniz ve satış platformu tamam hadi bakalım reklam yapmaya. E-kitabınızın reklamını Twitter, Facebook, G+, İnstigram, Youtube, Makale Yazarlığına izin veren bloglar ve kendiniz oluşturacağınız bloglar ile detaylı olarak reklamını yapabilirsiniz.

Çeşitli e-kitap gruplar, E-posta imzanız, Blog yorumları ve forumlar ekstra kazanç yollarıdır.

E-kitap satarak ne kadar para kazanabilirim?

Buna kesin bir rakam vermek çok zor. Ancak piyasa koşullarına göre o sektörde açık varsa parayı kırabilirsiniz.  Bu işi yapanlar aylık en az 500 – 2500 TL arasında değişen rakamlarda kazanç elde edilmesi mümkündür.

e kitap yazarı aranıyor ilanları ile güzel işler çıkabilir herhangi bir e kitap yazma programına gerek kalmadan çok hızlı ve basit bir şekilde pdf formatında e kitap yazabilir ve web siteniz veya e kitap satış siteleri ile satışını yapabilirsiniz.

E-kitap yazma işi gerçekten hoş ve güzel bir kazanç yolu. E kitap satmak istiyorum diyenler için yol gösterici bu yazı serisine burada noktalıyorum. Bu işten
en çok para kazanan yazarlar yok değil.

Evde kitap yazarak para kazanmak için bir bahaneniz yok. Yeter ki yazma ve kitabınızla değer katma noktasında başarılı olun.  E kitap yazıp satmak ve pasif ek gelir kazanmanın tadını çıkarmanız ümidi ile.

Bu konuda sormak istedikleriniz aklınıza takılanlar

Evet! Bana yardımcı olmanız mümkün mü ? gibi sorunuz var ise hiç tereddüt etmeden yorum kısmından bana kolayca ulaşabilirsiniz.

Yardım ve bilgim kadarıyla elimden gelen en iyi yardımı yapmada zamanımdan özel bir bölüm ayırabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir