Ev Hanımlarının Evden Para Kazanmalarını Sağlayan 14 İş Fikri

Ev hanımlarının evden para kazanmalarını sağlayan tam 22 iş fikri ile karşınızdayım. Günümüz dünyasında giderlerin artması ile birlikte çift maaş, çift çalışan, ek gelir kavramları çokça kullanılan tabirler arasında. Elbetteki ek iş fikirleri arayan ev hanımları azımsanmayacak rakamlar arasında.

Büyük şehrin büyük derdi, büyük geliri ve bir o kadarda büyük giderleri olması hesabıyla evde 6 kişi varsa 6 kişininde çalışması normal sayılıyor. Evden çıkmadan evde para kazanmak isteyen bayanlar için derlediğim bu yazı serisinde mutlaka bir tane iş fikrini hayata geçiren ev hanımları olacaktır.

Evde para kazanmak için neler yapabilirim? diyorsanız hemen başlayalım.

Evde para kazanmanın yolları ile ilgili  ev hanımları için tam (12) tane iş türü var

Evde Para Kazanmak İçin Yapılacak İşler

1:Evde Kurabiye Yapmak

Hadi bakalım hanımlar:

Hem kurabiye yapmak hemde bu kurabiyeleri video çekimleri ile youtube koymak hemde kurabiye satışı yapacağınız bir instagram hesabı oluşturma vakti geldi.

Bu işte üç kol oluşturdum.

  1. Çeşitli kurabiyelerin yapılması,
  2. Sosyal medyadan özellikle instagram’dan kurabiye ile ilgili bir hesap açarak düğün, evlenecek çiftleri bularak onlara takip isteği gönderimi ile duyurmak.
  3. Telefonunuz veya bir kamera ile yapacağınız çeşitli kurabiyeleri video çekerek youtube hesabınıza yüklemek.

Bunları yaparak 3 şekilde ek gelir sağlarsınız.

  1. Kurabiye satışı,
  2. Kurabiye videoları ile adsense geliri
  3. instagram veya Youtube aracılığı ile gelen sponsorluklar

Sırada ne var..

2:Yemek Yaparak Para Kazanmak

Özellikle ağır yemek yapmaya vakti olmayanların yemek satın alma eğiliminde olduklarını söyleyebilirim. Oruk içli köfte, şişberek, sarma, dolma, aşur, közde gözleme hamır işleri gibi zaman alan yemekler yaparak para kazanabilirsiniz.

Zaman var bir ev hanımı içinde yemek yapmak zaten olağan bir durum. Bir önceki iş fikri evde kurabiye işinde aynı gerekçeler bu iştede geçerli. Öğrenciler, memurlar için öğle arası ev yemekler altın değerinde. Küçük bir organizasyon ile bu işi yapabilirsiniz. Büyük şehirlerde okul, iş yeri gibi mekanların evlere uzak olması ile bu iş revaçta.

3:Blog Açmak ve Yapılan Faaliyetleri Resimli Videolu Paylaşımlar Yapmak

Özellikle yeni evlenen çiftlerde borç harçları kapatmak için ne yapabiliriz gibi düşünce için en iyi yol blog açmaktır. Belki ilk zamanlar sıkıcı olabilir ancak özellikle evde ev hanımlarının bu işi eğlenceli bir iş.

Devamlı paylaşımlar yapılıyor. Özellikle yaptıkları yemekleri, çektikleri videoları, gezdikleri ortamları sosyal medyada ücretsiz paylaşmak yerine önce bloglarda sonra bu blog yazılarını sosyal medyada paylaşırlarsa kazanç sağlayabilirler.

Bu kazanç yönteminde adsense sponsorluk ve satış ortaklığı gibi reklam gelirleri bulunmaktadır. Herkesin yanıldığı bir noktayı söyleyeyim. Kategori olarak genel bir kategoride herşey paylaşırım mantığında değilde sadece 1 şey üzerinde paylaşırım mantığı daha hızlı sonuç almanızı sağlar.

Mesela tek bir tatlı yemeği üzerinde açmanız yararlı olacaktır.

4: Online Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Çocuk bakıcılığı tamamda bu online çocuk bakıcılığı neyin nesi diyor gibisiniz. Evet hanımlar; Klasik zamanda çocuk bakıcılığı eskimedi ama.. Online ortamda çocukları eğlendirecek faliyetler revaçta. Eğer sesinize ve çocuklara bakış tarzınızda geniş bir yapıya sahipseniz kamera hadi kamera karşısına..

Şarkılar söyleyin, piyano çalın, hikayeler okuyun, fıkralar söyleyin, çocukları eğlendiren bir video yaparak bunu yayınlayın. Çocuklar için en güzel şeyler canlı kişilerin bir şeyler söylemesidir. Burda amaç çocukları ekran başına kitlemek. Ansense geliri ve sponsorluklar almaktır. Temiz iştir ve eğlencelidir.

Çocuk bakıcılığında en az ayda hiç bir şey yapmdan 1000 TL kazanmanız mümkündür. Eğer ingilizce diliniz varsa bunun 3 katı 3000 gibi rakamlar kazanabilirsiniz.

Sıcakkanlı olun, çocuklara ulaşmanın yolları annelerin çocukları için neler aradığıdır. Bunlar her annenin çocuğu için aradığı müzik fıkra veya şarkı sözleridir. Biriyle başlayabilirsiniz.

5: Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Vaktiniz var mı? O halde makale yazarlığı yapın. Makale yazarlığı yaparak günde 20 TL ayda 600 TL kazanabilirsiniz. Daha fazla vaktiniz varsa bu oran biraz daha artar..

6: Nikah Şekeri Yapımı

Sipariş alarak çalışırsanız bu konuda hiç şüphesiz güzel kazançlar elde edersiniz. Bununla ilgili ilan vermeniz yeterlidir. Hatta önceden malzemelerin parasınıda tahsil eder işi sağlama alırsınız. Gün içerisinde güzel bir meşguliyet ile kazanç elde edersiniz.

7: Organik Şekilli Kokulu Sabunlar Yapmak

Organik sabunlar banyolarda sıkça kullanılmaya başlanılan sabunların başında beliyor. Evde gerekli malzemeleri alarak organik sabunlar yaparak ve yine internetten sosyal medya hesaplarından satışını yapabilirsiniz.

8: Online veya Ofline Özel Ders Vermek

Sağlam bir yabancı diliniz var ve bu güzel bir sermaye ister evde ders verin ister internette. Her iki şekilde de ek gelir elde etmeniz mümkündür.

9: Organik Reçel Yapmak

Yakın zamanda organik sektöründe büyük bir artış var ve bununla ilgili yapılan çalışmalar güzel paralar kazandırıyor. Herkes marketten reçel alıyor ve belki evinde yapıyor olabilir. Ancak sizin . Size kolay geliyor olabilir ama bir başkası bilmiyordur. Aynı zamanda çalışan bayanlar ev yapımı reçel yerine satın almayı tercih ediyor. Bu reçelleri yine internet üzerinden satabilirsiniz veya organik ürün pazarlarında satılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için denk geldiğim bir instagram adresi http://instagram.com/geleneksel_koy_urunleri

10) E-kitap Yazarı Olmak ve E kitap Satarak Para Kazanmak

Defne hanım kendisi gastrit hastalığını organik doğal yöntemler ile yenmiş bir bayandır. Kendisi gibigastrti hastası olanlara yardım etmek istiyor. Bunun için kendisi bu hastalık hakkında bir e kitap yazarak gastriti nasıl atlattığını baştan sona yazıyor ve internette satışını yapıyor.

Bıldırcın yetiştirmesini bilen bir kişi bıldırcın yetiştirme ile ilgili

Bu tabiki bir örnek.

Buna benzer sizin bildiğiniz ancak sizin gibi bilmeyen yüzlerce kişinin sizin bildiğinizi öğrenmek istemesi ile bunu bir fırsata çevirebilirsiniz. Bununla ilgili bu yazı serisini okuyabilirsiniz.

 

E Kitap Yazmak ve Satmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemeli

Evde Para Kazandıran El işleri

 

11: Dikiş Nakış İşleri

Çeyiz için anneler kızlarına, nineler torunlarına dantel masa  salon takımı, yatak odası takımı, masa örtüsü, fiskos masası, sehpa örtüsü, tepsi örtüsü gibi dantel işleri ararlar. Sadece bu işi yapan ev hanımları bu işlerden güzel kazançlar elde edebilirler.

Örnek olarak hem Youtube aktif kullanan hemde instagram üzerinden bu işleri yapan bir bayan

 

12) Youtube’da Video Yayınlayarak Para Kazanmak:

Ne iş yaparsanız yapın bunları telefonunuzdan veya kameranızla video çekin youtube yükleyin. Reklamları açın ve izlendikçe para kazanın. Her zaman dile getirdiğim niş alan stratejisini Niş Pazarlama Stratejisi Uygulamak Paranın Gözüne Vurmaktır! yine başlıca kazandıracak alanlardan.

13) Paketleme Yapmak:

Bir çok firma elle yapılacak paketlemeciler arar. İşte bu konuda zaman olarak 4 veya 5 saat dilimi sizin için uygunsa ürün paketleme işi yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

14) Organik Krem Yapmak

Hazır eczane kremlerine alternatif güzellik cilt bakım kremleri ile ilgili organik kremler yapıp satmak revaçta. Özellkle kadınlar bu işi iyi bilmeteler. Yapın bir güzellik kremi kendinizi duyurun etkisini hisettirin sattıkça kazanın.

Bugünlük bu kadar. Evine ek gelir sağlayan hanımlar  daha aktarmak ve bu işlerin detaylarıyla nasıl yapılacağı hakkında kaynakları ile yol göstermek isterdim ancak bu kadar yeter diyorum. Ev hanımlarının evden para kazanmalarını sağlayan 14 iş fikri yazısının bu kadar uzun süreceğini tahmin edemezdim.

Şayet yapmayı düşündüğünüz işler için yorum yaparsanız işin detayları hakkında cevap verebilirim iyi çalışmalar bol kazançlar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir