evden para kazanmak için ne yapmalı
evden para kazanma yolları

Evden Para Kazanmanın Denenmiş 10 Yolu

Evden para kazanma denilince rahatlık geliyor ancak her gün sabahın erken saatlerinde evinden çıkıp gece karanlığında eve gelenlerin arzuladığı bir iş. Evden yapılacak işlerde internet bir nimet. Elbette her işin bir cilvesi var ve birde absürtlüğü.

Absürtlük bunun neresinde diye sorarsanız.. En baştan söyliyeyim etrafınızda şu ifadeleri çok duyarsınız. “İşten mi çıkmış? Aaa Eee şimdi ne iş yapıyor? Nasıl yani? ne satıyor ? Ofisi var mı? Evden nasıl yürütüyor vs. vs.

Benim başımda olan bir hadise asgari ücretle 10 yıl çalıştığım bir firmadan internetten para kazanma potansiyelini gördükten sonra ayrıldım. Bunların hepsini yaşadım. Hanımınız veya anne babanız veya etrafınız klasik mantıkta ismi cismi belli olmayan bir işiniz yani sabah kalkıp işe gidilme olayı yoksa size işsiz çalışmıyor kulpu takabilirler. Bu zorunuza gidebilir. Komşunuz eve gelir hanımınıza eşiniz çalışmıyor herhalde? evde de iş mi olur erkek adam işe gider.. gibi sözleri duyarsınız.

Kölelik sistemine karşı gelerek kendi işimi geliştirme ve kendim ayaklarım üstünde kimseye bağlı kalmadan çalışmaya azmeden biri olarak tavsiyem kimseye aldırmayın, bu boş sözler zorunuza gitmesin! Usulünce işe gider gibi evden çalışmanın getirdiği rahatlık özellikle etrafın baskısı ile zorlaşıyor gibi görünüyor. Hayır! diyerek işinize yoğunlaşın.

Evinize mis gibi bir ortam oluşturun ve klavye, bilgisayar ve internet ile başbaşa kalın. Evden yapılacak iş fırsatlarının ne kadar çok olduğunu gördüğünüzde keşke daha önce başlasaydım diyeceksiniz.

Aşağıda bahsedeceğim evden para kazanma fikirleri tarafımdan sadece ilk 4 tanesi denenmiş ve geçimimi sağlamaktadır. Diğer fikirler ile toplam 10 yol aktaracağım belki içlerinden bir veya bir kaç tanesi mutlaka dikkatinizi çekecektir. Bunlardan bir tanesi bile ciddi paralar kazandırıyor.

Evden Para Kazanmak İçin Neler Yapılabilir?

Evet başlıyorum evde ister yalnız olun ister aile bireyi olun  . Kendinize bir çalışma odası oluşturun ve aşağıdaki işlerden birini benimseyerek yapın görün neler oluyor.

Blog Yazarı Olun – Kendiniz ister ücretli ister ücretsiz bir blog açarak iş, hobi, eğlence fark etmez günde 1 veya 2 paylaşım yapacak vaktiniz olsun yeterli. Yazın yayınlayın reklamlardan veya satış ortaklığından para kazanın.

Video Yükleyin: Gün içinde bir kaç video üretin ve video sitelerine yükleyin. Videolar izlendikçe hem reklamlardan hemde satışını yaptığınız ürünlerin satışı ile kazancınızı katlayın. Ben öyle yapıyorum asgari ücretin iki katı kadar kazanç sağlıyorum. Nasıl yapıldığını öğrenmek isteyin yeter ki bu yöntemi öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olurum.

Bilginizi Servise Dönüştürüp Satın: Güzel videoalar mı üretiyorsunuz? veya sosyal medya hesap yönetimini çok iyi biliyorsunuz? forumlarda popülersiniz veya evde çekim yaparak amatör videolar çekebiliyorsunuz. Kişisel olarak alacağınız işler ile kazançlar sağlayabilirsiniz. Bir yazıyı düzenlemek, makale yazımı, reklam yazımları, ses yazımları gibi insanların vakit harcayacakları şeyleri siz yaparak iş alımları yapabilirsiniz. Fiverr, Bionluk , Sadece On gibi yerlerde bu tarz işler mesela fikir bulmak, sesi yazıya dökmek, seslendirme yapmak, video çekmek, montajlamak, müzik oluşturmak, kapak resmi hazırlamak, grafiksel işler vs…

Bilginize E-kitaba Çevirin Satın:  Satılır mı diye düşünmeyin ne kadar çok tanıtım yapar ve ihtiyaca yönelik bir e kitap hazırlarsanız o kadar satış yaparak kazanç sağlarsınız. E-kitap yazmanın püf noktaları, site üzerinde pazarlama ve diğer satış sitelerine ekleme gibi bir çok ayrıntılı teknik bilgi gerektiren bir durum. Sonrası Gelirbank, Xticaret gibi satış ortaklığı pazarlarına ekler satışını yapmaya başlarsınız. Zira kendiniz eğer bu konuda bir girişim yaparsanız altın yumurtlayan tavuğunuz olur.

Ucuz Getir Değerinde Satın: Yurtdışında milyonlarca ürün var ve ucuz bu ürünler ise Türkiye’de pahalı. Ordan küçük miktarlarda getirerek gittigidiyor, n11, sahibinden gibi sitelerde sosyal medyada instigram face pinperest gibi yerlerde satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Kendi Dilini Öğretin: Bilmediğiniz dili neden öğretesiniz ki. Anadiliniz Türkçe ise bu dersi vererek para kazanabilirsiniz. Tabi ki dilinizi öğrenmek isteyenlere internetten ulaşarak. Ayrıca unutmayın internetin gücünün es geçilmediği şu zamanlarda “Dil native TABİRİ , yani o dili konuşan insandan DİL öğrenilir diye bir trend VAR. UDEMY gibi internetten online eğitim sitelerine kayıt olarak bu işi yapabilirsiniz.

Arabanız Varsa Boş Durmasın Kiraya Ver: Tüm yasal işlemleri yapan şirketlerden birine başvurarak arabanızı kiralatabilirsiniz. Kiralık araba ihtiyacı günden güne çoğalıyor. Kısaca sen evde oturup internet başındayken senin adına çalışan bir araban olsun. Araban otoparkta yatacağına çalışsın senin adına para kazansın.

Freelance Yazarlık Yapın: Başkaları için yazmayı seviyorsan freelance yazarlık yapabilirsin. Zamanın bol ise özellikle online eğlence ve liste siteleri bu konuda müşteridiridirler. Freelance yazar aranıyor ilanları açar ve ücret mukabilir bu yazarları siteleri için çalıştırırlar.

İnstigramdan Satış Yapın: İnternet denilince masa başı bilgisayar akla gelmesin. Elinizde telefon var internet giriyorsunuz instigram face kullanıyorsunuz. Özellikle instigramda kendi işini kurabilirsin. İnstagram artık herkesin yegane ekmek teknesi sayıldığı günlere geldik. Pek çok insan instigramın özelliklerini kullanarak online yaptıkları işleri pazarlaaybiliyorlar. Kendi tasarladığınız takılar, örgüler, el işleri toplu iğne oyaları vs. hatta evinizdeki oyuncakları bile instagram’da satışa çıkarabilirsiniz. Kendi markanızı oluşturun, logonuzu tasarlatın hep iletişimde kalın. Devamlı paylaşımlarınız ile satış yaparak instigramdan para kazanın.

Ödev Yapın: Zamanınız bol iş mi kovalıyorsunuz öğrencilerin ödevlerini yapın. Okul ödevini yapmaya üşenen öğrencilerin ödevini yaparak para kazanan kişiler azımsanmayacak kadar çok. Şaka gibi değil mi? Öğrenci ödevini yapmak yerine yaptırma yoluna giderek para veriyor. Zengin ailelerin eğlence düşkünü çocukları olduğu sürece her zaman bu işlerde kazançlar olacaktır.

İnternetten Antikacı Dükkanı Açın: İnsanlar ellerindeki antikaların değerli olduğunu düşünürler ancak satamazlar. Yakınından başla ve antika eşyaların satışını yaptığını herkese duyur. Onlardan evlerindeki antikaların fotosunu rica et satınca onlardan satın al ve müşterine ilet. Antika ürünlerin satışını yapan bir blog veya alışveriş sitelerinden birinde antika ürünleri satışa çıkararak para kazanabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir