Google Adsense Para Bırakırmı

Google Adsense Hangi Durumlarda Güzel Para Bırakır?

Google Adsense, günümüzün en büyük reklam birimlerinden biri olarak bilinir. İnternet aleminin en çok para kazandıran oluşumlarından biri olan Google Adsense, pek çok insanın kazanç kapısı olmuş durumdadır. Artık bu reklam ağının sayesinde herkes kafasındaki kazançları yavaş yavaş kazanmaya başlayabilir.

Tabi bazı yollar aracılığıyla Google Adsense ile daha iyi kazanç elde etmek mümkündür.

Google Adsense İle Kazanmak İçin İlk Adımlar:

Google Adsense ile kazanmaya başlamak için, öncelikle bir site kurmanız gerekir. Daha sonra Adsense hesabı almanız ve siteyi buraya bağlamanız gerekecektir. Tabi Google, her alanda çok titiz olduğu gibi, bu alanda da bir hayli titiz şekilde sitelerin seçimini yapar.

Yani sitenizin Adsense hesabı olması için, biraz uğraş vermeniz gerekecektir. Yeterli içerik, doğru tema, bilgiye dayalı içerikler, özgün paylaşımlar vs. gibi Google’ın aramakta olduğu pek çok şey vardır. Bunları da sağladığınızı düşündüğümüzde Google’ dan onay almamak için önünüzde bir engel kalmaz.

Adsense başvurunuz onaylandığında tarafınıza bir mail alır ve bu adımdan sonra da kazanmaya başlarsınız.

Kendi Siteniz İle Para Kazanın:

Google Adsense ile kazanmak için en güvenilir yöntemlerden biri kendi internet sitenizi açmanızdır. Bu bağlamda kendi ilgi alanlarınızdan birine karar vererek, uygun fiyatlarla anında bir site sahibi olabilirsiniz. Üstelik site yönetimiyle ilgili hiçbir bilgiye sahip değilseniz bu da dert değildir.

WordPress gibi yönetmenin bir hayli kolay olduğu bir platformla, kendi sitenizi yönetebileceksiniz. Tabi site açmak size uzun vadede kazandıracağından, çok büyük bir disiplinle çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bir süre sonra sitenizden ek gelir almaya başlarken, bir süre sonra da aylık maaşınızı sağlayabileceksiniz. Tabi SEO, tanıtım yazıları, reklamlar, sosyal medya hesapları gibi dikkat etmeniz gereken pek çok konu bulunuyor. Bunlara da dikkat ederek bir site açtığınızda uzun sürede kazanmamanız için önünüzde bir engel yoktur.

Site Açarak Ne Kadar Kazanılır?

Site açarak para kazanma şans ve disiplinle mümkün olabilen bir konu olarak bilinir. Sitenizin kazançları reklam tıklamalarına göre değişkenlik gösterecektir. Bu bakımdan ziyaretçi sayısı ne kadar çok olursa, reklam gösterimlerinden de o kadar çok kazanmak mümkündür.

Her reklam sektörüne göre ödenmekte olan farklı reklam ücretleri bulunur. Tık başına göre kazandıran Google Adsense reklamları, bu şekilde kısa sürede para kazanabilmenizi sağlayan güvenilir bir yol olacaktır.

Doğru site kurulumu, Google Adwords kullanımı, doğru anahtar kelime kullanımı, backlink, vs. gibi şeyler ziyaretçi sayınızı arttıracak şeyler arasındadır. Bu yüzden bunlara ağırlık vermeniz halinde Google Adsense’den daha yüksek kazançlar elde edebilmeniz mümkündür.

Bunlara dikkat ederek siteniz üzerinden aylık market alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz gibi, maaş alabilme gibi bir şansınız da olacaktır. Yani sitenizden kazanacağınız tutar  tamamen sizin ellerinize kalmış durumdadır.

Elbette Türkiye’de adsense güzel paralar bırakıyor mu? Tabiki hayır. Adsense ile güzel kazançlar elde etmek istiyorsanız bol trafik çekebilecek doğru akıcı bir ingilizce blog ile yurtdışı çalışmanızı öneriririm. Bunun dışında tabiki bir de satışortaklığını sitenizde döndürmenizi öneririm. Satış ortaklığı ağları ile sitenizde doğru ürün pazarladığınızda adsensenseden çok daha fazla para kazandığınızı görmeniz mümkün. Bunun için bir önceki zamanda ele aldığım Satış Ortaklığı Nedir? Nasıl Yapılır? İnternetten Satış Ortaklığı İle Para Kazanma adlı konuyu okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir