Anasayfa » İnternetten Para Kazanma » İnstagramdan Para Kazanmak Üstelik (0) Sıfır Maliyet İle
instagramdan para kazanmanın yolları

İnstagramdan Para Kazanmak Üstelik (0) Sıfır Maliyet İle

İnstagramdan para kazanmak üstelik (0) sıfır maliyetle. Peki nasıl bir yol izlemeliyiz? Bildiğiniz üzere instagram kullanıcıları günden güne çoğalıyor. Kullanıcılar ise maliyetsiz para kazanıyor. Çünkü her şey maliyetsiz ve temiz.

İnstagramdan para kazanan ünlüler‘in olması ile akla şu soru geliyor. İnstagramdan para kazanmak için ünlü olmak mı gerekiyor. Tabi ki hayır..

İnstagram kullanan her kesimden insan para kazanabilir.

Her şey bir resim paylaşımı ile başlar daha sonra satış veya viral yolla reklam yapmakla devam eder. Bir çok zamandır ele alacağım bu kısa yazı nihayetinden biraz geç çalışan logaritmalarım sayesinde oldu.

Mobil kaynaklı çalışan instagramda amaç resimler ile durum paylaşımları. Anlık olarak “çek ve paylaş” mantığı ile çalışan bu mobil uygulamayı tamamen ücretsiz kullanabiliyor ve bazı ek uygulamalar ile biraz daha etkin kullanabiliyoruz.

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagramda ne iseniz osunuzdur. Unutmayın eğer kişisel bir hesap açıyor ve kazanç bekliyorsanız bu biraz geç veya kazanç sağlamanızı engelleyen bir durum olabilir.

Kendine güvenen, canlı yayınlar yapan, videolar yükleyen, resim paylaşımlarını düzenli yapan ve bu işi profesyonel yapan herkes para kazanmaya adaydır. Sponsorlar ve yapılan satışlar ile para kazanılır.

İnstagramda Ne Kadar Para Kazanılır?

Paylaşımlar, gelen sponsorlar, yapılan satışlar ile kazancın kesin bir miktarı veya sınırı yoktur. Niş bir hesap açar o hesap ile ilgili ilginç orjinal ve o kesime hitap eden resimler paylaşırsınız. Viral yolla reklam yapar kazanç sağlarsınız.

Hedef kitleniz erkekler, kadınlar, çocuklar veya yaşlılar olabilir. Bu kitleler sizi takip edebilmesini gerekçe olarak neyi gösteriyorsanız o nitelikte takipçilerinizi tatmin etmelisiniz.

Bir instagram hesabı ile satış yaparak, reklam satarak para kazanabilirsiniz. Maliyet gerektirmeyen bir çok iş ile kendinize bir yol çizin ve harekete geçin.

Küçük Bir Hikayemi Paylaşmak İstiyorum;

İşten ayrılmadan 1 ay öncesinde hislerim bana işten ayrılacağımı ve kendi işini kuracağımı söyledi doğru olanda çıkmıştı. Hanım el işi becerisi var dikiş nakış işi yaparak instagram üzerinden satış yapıyordu. Maliyet sadece ip ve tek seferlik alınan eğri iğneden ibaret idi.

Tabi ki emek olmadan ekmek olmaz. Emeğinin karşılığını yaptığı el işlerini satarak alıyordu. Ancak bir sıkıntı vardı ki. Müşteriler güven meselesinde biraz sıkıntı yaşıyorlardı. Neden? Kapıda ödeme yoktu?

Kapıda ödeme için kargo firmaları en başta PTT ile anlaşma araştırma yolunda vergi levhası gerekli olduğunu öğrendim. Ancak bir dükkan gerekliydi. Hanımım için bir dükkan açmak hem maliyet hemde çok külfet idi.

Küçük bir araştırma ile ev hanımlarına devletin teşviği ile evde iş yapmalarına binaen vergi muafiyet belgesi alınabilmesi ve tamamen maliyetsiz bir şekilde el işlerini satarak kazanç sağlayabilecekleri yönünde idi.

En yakın vergi dairesine giderek vergi muafiyet belgesi başvurusu yaptım. 1 ay kadar sonra belgeyi alıp en yakın ptt’ye başvuru yaptım. Artık kapıda ödeme olayı tamamdı. İşler 2 kat arttı ve güven problemi ortadan kalktı.

Bayanlar yaptıkları el işlerini instagram’da paylaşarak sipariş alabilir ve satışını yapabilirler. Hem maliyetsiz hemde temiz bir şekilde instagramdan müşteri bulabilirler.

Her ne iş yapıyorsanız yapın yaptığınız işler hakkında resim çeki paylaşın. Resim çek paylaş özelliği instagramı özle kılıyor.

İnstagramdan Ne Satılır?

Aklınıza gelebilecek her şey. Unutmayın her ürünün bir alıcısı vardır. Yeter ki hedef kitlenizi bilin ve ona göre davranın. İnsan ihtiyacı olan her şey.

İnstagram Para Veriyor Mu?

Çok sorulan sorulardan bir taneside bu soru instagram para veriyor mu? Hayır, instagram para vermez. Sadece bedava alt yapı kullanmanızı sağlar.

İnstagram Nasıl Para Kazanıyor?

İnstagram facebook’un nasıl para kazandığı açık değil mi?

İnstagram para kazanmak isteyenler için harika bir paylaşım platformu. Her şey güzel tek eksiği bırakılan linklerin tıklanabilir olmaması.

İnstagramdan Para Kazanma Yöntemleri

Satış Ortaklığı ile İnstagramdan  Para Kazanmak

Satış ortağı olduğunu ürünlerin satışını yaparak para kazanmak istiyor olabilirsiniz. Bu konuda bilinmesi gerekenler var. Satış ortaklığı linki instagramda tıklanabilir bir formatta dağıtılamaz.

Bu durumda her bir ürünün kitlesi için ayrı hesap açmanız gerekecektir. Hesap profili açıklama kısmınında satış ortaklığı linkini içeren bir web sitesi, blog ve kısaltma linki kullanmanız gerekecektir.

Ardından hedef kitleniz için video ve resimlerden sitenizin linki paylaşılabilir. Bu marka haline gelmenizi sağlar.

Satacağınız ürünler ile ilgili paylaşacağınız videolar çözüm sağlayan kişilerin videoları. Bir kaç saniyede ürünün neye iyi geldiğini anlatan veya ürün hakkında kullanıcı yorumları olan kısa videolar hazırlayabilir ve yükleyebilirsiniz.

Takipçileriniz önerdiğiniz ürün hakkında gözle görülebilir ve sonuç verip vermediği ile ilgilenirler.

 

Mekan Tanıtımı Yaparak  İnstagramdan Para Kazanmak..

Bol takipçili bir instagram hesabınız varsa mekan tanıtımları yaparak instagramdan para kazanabilirsiniz. Uzmanlık alanınızla ilgili paylaşımlar ile ilgili size gelen başvuruları değerlendirmek veya firmaların size ücretsiz bir şekilde ürün göndermeleri ile başlayan bu serüven oldukça kazandıran bir iş.

Bu çok uzun soluklu ve zaman gerektiren bir iş.

İnstagramdan Para Kazanmak İçin Öneriler.

 • Takipçi listenizi genişletin.
 • Takipçilerinizin ne türden oldukları ve neler görmek istediklerini iyi bilin. (bolca bayan takipçili bir hesaptan erkekleri ilgilendiren bir paylaşım yapmanız uygun değil)
 • Kaliteli görüntüler veya videolar kullanın
 • Size para kazandıracak ürünlerin resimleri, kapak tasarımları eğer videolu eğitim seti satacaksanız demo videolar veya bu videolardan 15 saniyelik kesitler.
 • Müşteri candır alışveriş sonrası geri dönüş aldığınız müşterileri kanıt olarak tabi ki müşterinin iznini alarak hesabınızda paylaşın.
 • Hashtagler ( # ) kullanın
 • Düzenli paylaşım yapın
 • Müşterilerinize mutlaka cevap verin

Sonuç
İnstagramı para kazanma platformu haline getirmek elinizde bunun için hedef iş,ürün veya hizmet ile doğru takipçilere doğru paylaşımlar ve mesaj yeterli olacaktır.

İnstagramdan para kazanmak adlı bu makaleye yorum yapan herkese internet üzerinden para kazanma rehberi hediye. Sizin için internet üzerinden para kazanma yolları hakkında araştırmaya devam ediyorum.

Bol kazançlar..

6 yorumlar

 1. Elinize sağlık , güzel bir yazı olmuş.

 2. güzel bir makale olmuş tebrikler

 3. Güzel bir bilgilendirme yazısı. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir