internet sitesinden nasıl para kazanılır
internet siteleri nasıl para kazanır

İnternet Siteleri Nasıl Para Kazanır? 8 Farklı Yöntem

İnternet siteleri nasıl para kazanır? sorusunu soruyorsanız muhtemelen bu işe merak salan birisiniz ya meraktan diyorsunuz. Yada siteniz var internet sitesinden nasıl para kazanılır diyerek sitenizden nasıl para kazanacağınıza dair araştırma yapıyorsunuz.

Her internet sitesinin bir açılma amacı vardır. İnternet sitelerinin amaçları içerisinde bazı siteler sadece bilgi amaçlı açılırken, bazı siteler kişisel kariyer, mecburi kurumsal veya para kazanma amacı taşıyor. İnternet siteleri aslında insanların bir birleri ile iletişim halinde olan aracılardandır. Her internet sitesinin bir sahibi yöneticisi olduğu gibi belli bir kitlesi vardır. Her ne amaçla olursa olsun internet siteleri temelde bilgi verir para kazanır.

Gelelim internet siteleri ne şekilde ve nasıl para kazanır?

İnternet Siteleri Nasıl Para Kazanıyor 8 Farklı Yöntem

  1. Reklam Yayınlayarak
  2. Sponsor Reklamları Alarak
  3. Ücretli İçerik Sunarak
  4. Site İçi Araçları Ücretli Kullandırmak
  5. Ürün Satışı
  6. Ücretli Makale Yazımı
  7. Satış Ortaklığı ile
  8. Siteyi Satmak

İnternet Siteleri Reklam Yayıncılığı Yaparak Para Kazanırlar: Site açılır akla ne gelirse doldurulur. Ardından belli bir zaman sonra ziyaretçiler gelmeye başlar. Sonra Adsense, Admatic veya buna benzer reklam networklarına başvurularak site içinde reklam kodlarının yerleştirilmesi yapılır. Ardında gelen ziyaretçinin reklamları tıklamaları veya görmeleri ile kazanç sağlanır. Bu yöntem son zamanlarda özellikle Adblock gibi reklam engelleyen tarayıcı uzantıları ve yeni nesil çıkan web tarayıcıların kendisine entegre çalışan reklam engelleyiciler ile popülerliğini yitirmiş bulunuyor. Artık insanlar reklam dolu sitelere giriş yapmak istemiyor ve özellikle reklam engelleyici uzantılar kullanıyorlar Tarayıcı değişikliğide cabası.

İnternet Siteleri Sponsor Reklamları Alarak Para Kazanırlar: Site popüler hale geldiğinde artık reklam veren firmalar ile reklam alan sitelerin buluştuğu platformlarda reklam veren uygun gördüğü siteye ulaşarak sponsorluk teklifinde bulunur. Bu şekilde hem site sahibi para kazanır hemde sponsor veren firma ürünlerinin reklamını yaptığı siteye gelen ziyaretçilerin yaptığı alışverişlerden kazanır. Aylık yıllık veya haftalık olarak anlaşılır. Bu firmalar çok seçicidir. Sitenin profoesyonel olmasıve ziyaretçilere güven vermesi gereklidir.

İnternet Siteleri Ücretli İçerik Sunarak Para Kazanırlar: Site sahibi çok kaliteli içerikler paylaşmakta ziyaretçiler sitesini devamlı takip etmektedir. Site sahibi özel bilgiler için ücretli sayfalar oluşturur ve ücret karşılığı yazmış olduğu bu sayfaları ziyaretçilerine satar. Özel bilgiler site yazarının herkes tarafından öğrenilmemesi ve sadece sitenin gerçek ziyaretçileri içindir. Genelde bu özel sayfalar ile insanlara değer katıcı bilgiler,  bazı ücretli programların ücretsiz kullandırılması planlanır.

İnternet Siteleri Site İçi Araçları Ücretli Kullandırmak Sureti İle Para Kazanırlar: Site sahibi bazı araçları ücretsiz kullandırırken bazı araçları kullanmak için ücret talep etmektedir. Bu araçlar site ziyaretçisinin kesinlikle ihtiyacı olan cinsten web araçlarıdır.

İnternet Siteleri Bu Yöntemler İlede Para Kazanır

İnternet Siteleri Ürün Satışı Yaparak Para Kazanırlar: Online mağazaları biliyorsunuz bu tarz siteler sadece ürün satmak için açılmıştır.

İnternet Siteleri Ücretli Makale Yazımı İle Para Kazanırlar: Site sahibi devamlı içerikler paylaşmakta ve binlerce ziyaretçisi bulunmaktadır. Başka site sahipleri veya firmalar bu site sahibine makale yazdırarak makale içinde link paylaşımı veya değerli bir ürünün tanıtımı gibi nedenlerden dolayı sadece makale ücreti vermek sureti ile yazdırırlar. Makale yazımı yapan site sahibi ziyaretçilere bilgi vermek amacı ile sitesinde makale paylaşır ve ücretini alır.

İnternet Siteleri Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanır: Site sahibi sitesindeki ziyaretçilerin nasıl bir ziyaretçi türü olduğunu bilir ve ona göre makaleler üretiyordur. Bu site sahibi site içerisinde satılacak ürünleri bilir ve bu ürünleri satın almadan satışını yapar. Ortada bir ürün vardır ve ürün sahibi ürettiği ürünü satan kişilere %’lik yani komisyon verir. Site sahibi internetten satışı yapılan ürünün satış ortaklığı linkini ücretsiz bir şekilde alarak sitesinde tanıtım veya banner olarak yayınlar. Ürünü tanıtan site sahibi sitenin çeşitli sayfalarında farklı ürünlerin tavsiyelerini yaparak satışını yaptığı ürünlerden para kazanır.

İnternet Siteleri Satılmak Üzere Açılır: Siteyi açan kişi siteyi belli bir seviyeye getirir. Birinci sırada müthiş ziyaretçi çeken siteyi sahibi satılığa çıkarır ve site kurucusu siteyi satarak para kazanır.

Evet buraya kadar bir internet sitelerinin nasıl para kazandığını ve internet sitesi ile para kazanmanın 8 farklı yolunu anlattım. Sizce hangi site daha çok kazanır? Dilerseniz hemen aşağıya yorum yaparak bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir