İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanmaİnternet üzerinden anket doldurarak para kazanma
İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanma

İnternet Üzerinden Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanma yöntemi daha çok bayanların evde vakti çok olanların rağbet ettiği bir uğraş. Bir anket başına 15 dakika ayıracak vaktiniz varsa eğer ve bu işten bir beklentiniz yoksa sadece uğraş için yapabilirsiniz. İnternet üzerinden anket işi sizi tatmin edecek ve ihtiyacınızı karşılayacak kadar para kazandırmaz.

Ancak yurt dışında bu iş popüler bir ek iş halini almış durumda. İnternet üzerinden anketle para kazanmak isteyenler için ele aldığım bu yazıda bir mini hikaye ve birde işin nasıl döndüğü hakkında bilgi aktarmayı hedefliyorum. Burada ve bundan önceki yazılarım sadece bilgilendirme amacı taşıdığını belirtmek istiyorum. Çünkü sadece konu olarak ele aldığım bu yazı size anketten para kazandıracak düzeyde değil.

Anket doldurmak eğer sizin için sıkıcı oluyorsa kesinlikle uzak durmanız gereken bir uğraş. Zamanım benim için değerli diyorsanız hazır gelen anketler ile uğraşmayın. Anket doldurma işini üyeler yapar, parayı anketi size gönderen firma kazanır. Bu ters mantık değil mi?  Aslında anket dolduran kişi para kazanması gerekir evet bu doğru. Kocaman bir pazar var ve bu pazardan siz sadece domates aldınız çünkü alım gücünüz o kadar. Karmaşık olduğunu ve anlayamadığınızı biliyorum.

Anket doldurarak para kazanmak her zaman mümkün mü?

Anket doldurmak ve alacağınız parayı beklemek için zamanınız varsa. Özellikle anket işinin internete taşınması ile birlikte bir ek iş sahası açıldı ancak ne var ki mail okuyarak para kazandıran dolandırıcı firmalar da iş başında idi. Birlikte bu iş yürür dediler ve anket işini ele aldılar. İnternet üzerinden anketör arayan firmalar bu siteleri buldular ve anlaştılar. Bu firmalar internet üzerinden anket doldurmak isteyen ve bu işten para kazanmak isteyen kişilere ulaştılar. Binlerce değil yüzbinlerce üye buldular.

Zaman öyle akıp giderken internet üzerinden anketörlük fikri ile arayış içine giren gençler gelen anketleri doldurdular beklediler ve zaman akıp giderken, ihtiyaçlar artarken bu işte para kazanmanın olmadığını gördüler. Uyandılar çünkü internet üzerinden anket yapan şirketler üyelik bilgilerini alıyor ve kullanıyor.

Bununla alakalı e-kitaplar çıktı satın aldılar ve yurt dışında yaşamadıkları için ödemelerini alamadılar. Vpn programları ile bir çok insan ip değiştirerek yeni anket gelsin doldurayım para kazanayım dedi evet profil bilgileri yeniden dolduruldu ve beklendi. Bu işten para kazanan kişi ben şu kadar kazandım diyen bir delikanlı çıkmadı. Evet sonuç olarak bu fikir sadece sizi oyalamaktan ibaret olan bir iş. Evet yinede deneyebilirsiniz. Dost acı söyler ve her gerçeği söyleyen bir internet sitesine denk geldiğiniz için şanlısınız. Ancak ne kadar uyarıyor olsam da uyarayım yinede ben internet üzerinden anket doldurma işini yapmak istiyorum diyenler çıkmıyor değil.

Anket Doldur Ama Paran Cebinde Kalsın

Anket dolduracaksanız profil bilgileriniz firmaların kesinlikle evet bu benim anketimi doldurur dediği bir profil olmalı. Her türlü soru sorulabilir aileniz kaç kişi, eviniz kiramı? haftada kaç defa cinsel ilişkiye girersiniz? aile içinde parayı kim öder? araba almak isterseniz hangi özellikler olmasını isterdiniz gibi. Bu tarz bilgilerin ara ara güncelleniyor olmasını isterler çünkü anketi yaptıracak şirket bu profilde olan kişileri hedefler. Bir cinsel fantazi firması bir ürün tanıtacaksa ürününü kullanacak kişilerden cinsel ilişki ile ilgili  bilgi alır anket ile.

Ev satışı yapan bir firma evinizin kira olup olamadığını bilmek ister çünkü reklamını size gönderecek. Bilgileriniz hali hazırda kayıtlı ve bu firmaya satıldı. İşin işleyişi böyle ne yazık ki işte burada kişisel bilgilerinizden çok sizi tam anlamı ile tanımaya çalışan firmalar var. Tüm profildeki ve anketteki vereceğiniz yanıtlar yanlış yaparım diyorsanız evet size bir soru yöneltirler yanlış cevaplamanız halinde hesabınızla ilgili anketler gelmez olur. Bunu bilen firmalar artık anketle ilgili tüm bilgisel verileri internet üzerinden yapmıyor. Güvenli ve doğru bulmadıklarından.

İnternet üzerinden anketle para kazanmak istiyorsunuz ama

Zaten sokakta anket yapan herkes cebinizdeki parayı almanın derdinde olan firmalar tarafından yapılıyor. Kilonuz kaç? tartı koyarlar sonra zayıflamak istermisiniz kartımız bu ofisimiz bu gelin görüşelim plan program yapalım paranızı alalım tarzı. Telefondan bir anket yapabilirmiyim derler soruları cevaplarsınız ardından bedava gün içi gezi kazandınız derler alırlar gezdirirler bir otelin devre mülk satışı için masaya oturturlar. Olay Türkiyede malesef böyle yürüdüğünden bu iş tutmaz kazandırmaz sadece kaybettirir. Zamanınız sizde paranız cebinizde kalsın anket işi boş işleri olanlar için oyalayıcı bir iş.

Türkiyede bu işi yapan bir site var halen 9 yıldır ödeme alamadım şimdi puana çevirdi bağış yapabilirsin diyor. Hadi oradan ben 9 yıldır 54.000 para kazandım. Ama tabii bu tarz zaman kaybı işlerin beni farklı yönlere sürüklemesi ile . Kendimi yazmaktan alamadığım bu konular hakkında gerçekten henüz anlatacaklarımı anlatmadan yazının uzadığını fark ediyorum. Bundan sonraki zamanda bu internet üzerinden anket doldurarak para kazanma konusuna genişçe yer vereceğim bu günlük bu kadar.

Bir yorum

  1. Açıklayıcı ve güzel bir yazı kaleme almışsınız. Evde geçirebileceği boş vakti olan hemen herkes evden nasıl para kazanabilirim sorusunu mutlaka kendine sormuştur. Evden ek gelir sağlamanın değişik yolları var elbette. Bir de internetin sağladığı geniş imkanlar eklenince insanlar için ek gelir imkanları arttıkça artmakta. Anket doldurarak para kazanma da en kolay para kazanma yöntemlerinden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir