İnternet Üzerinden Para Kazanma Hedefinize Ulaşmak İçin 3 Tavsiye

İnternet üzerinden para kazanmak için hedeflerimiz neler olmalı? Bugün internetten para kazanmaya yönelik fayda sağlayacağınızı düşündüğüm 3 tavsiyem olacak. Hepimizin tek istediği refah bir hayat. Bu hangi alanda olursa olsun.

Amacımız biraz daha ek gelir ve biraz daha fazla para kazanmak istediğimizi alabilmek. Hedeflerimiz araba, ev, ihtiyaçlarımız isteklerimiz herkesin kendine göre bir dileği vardır.

Kimileri gerçekte bir şeyler yaparken kimileri sanal alemin efendisidirler. Hedefimiz gerçekten internetten para kazanmak ise sizlere 12 adımda b konuda nasıl başarılı olabiliriz aktarmak istiyorum.

Hayatınızda önemli olan tam olarak ne ise o alanda ne istediğinize karar verin.

İşe hedeflediğiniz şeylere ulaşmanın gerçeklik payını göz önünde bulundurarak yani idealize ederek başlayın. Düşünün ki hedeflediğiniz yer gerçek ve ulaşılabilir. Her insanın enerjik olduğu zamanlarda hayalleri ve yapabileceklerinin sınırı yoktur.

Her zaman düşünmek hayal etmek somut olmayan bir hayal dünyanın içinde olmak insanı aldatır. İnsan hareket ve girişimcilik ruhunu kazanmadıktan sonra hep hayaller dünyasında yaşar.

Herhangi bir hedefe ulaşmak için  eğitim ve deneyimlerinizi not alın. Neler yapabilirsiniz yeteneklerinizi listeleyin. Tek alanda işe koyulun.

Hedef Belirleyin

1: İnternetten ne kadar para kazanmak istiyorsunuz? Bu yıl, gelecek yıl ve beş yıla kadar ne kadar paranız olmasını istersiniz? Miktarlar uçuk kaçık hedeflenmesi zor olmasın. Ufak miktarlar ile başlayın. Mesela ben internet üzerinden para kazanma hedefim ilk başlarda internet faturam o yıllar (35 tl) idi internetten kazandığım para ile faturamı ödeyeyim yeter demiştim.

  • Kendiniz veya aileniz için nasıl bir yaşam tarzı hedefliyorsunuz? Bunu kesin ve net olarak kağıda dökün.
  • Sağlığınız hangi yönden mükemmel olsaydı farklı olurdu?
  • Hayatınızda ne kadar tasarruf etmek istiyorsunuz.
  • Çalışma hayatının içinde birikim olmasınız ister misin? Net Değerler yazın.

2: An itibari ile hatta 30 saniyeden az bir süre içinde , hayatta en önemli üç tane hedef yazın. Anında ve hızlı bir şekilde yazın. Bunda düşünmeniz gerekmez çünkü zihniniz zaten ona odaklıdır. Buna “Hızlı Liste Yapma Yöntemi” denir. Gerçekten hayattan istediğiniz şeyleri zihninizde canlandırma yönünden yapacağınız en iyi yoldur.

3: Hedefleriniz açık ve net bir şekilde yazılı olmalıdır. Açık, özel, ayrıntılı ve ölçülebilir olması gerekir. Bir yemek siparişi veriyor gibi. Amacınız istemiş olduğunuz yemeğin özelliklerinin nasıl olacağı gibi. Sipariş gibi hedefinizi ölçülü yazın. Açıklamanız net ve her anlamda ayrıntılı olsun.

  • Bir tarih ayarlayın. Bilinçaltı tarih kavramında kendini disipline eder. İster istemez programlanan bir tarih bilinç altını tetikleyecektir ve zorlayacaktır.
  • Süreler kullanır ve bilinçsizce hedefleme yapmayın. Bilinçsizce yapılan zamansız hedefler, hedefe ulaşmada işe yaramaz birerer hayalden ibarettir. Amacınız yeterince gerçek hedefler ve gerçek zamanlı tarihler ayarlayın.

Maddi açıdan bağımsızlık elde etmek istiyorsanız 10 ya da 20 yıllık bir hedef ayarlayın. Sonrada o hedefe ulaşmak için ilk yıl tasarruf ve yatırım yapılacağını aklınızdan çıkarmayın. Mantık şu ulaşılabilir hedefiniz için vereceğiniz zaman zarfında ilk yıl hedefinize verdiğiniz zamandan daha erken ulaşmanız için yatırım ve tasarruf yapın.

Bu yazımda internet üzerinden para kazanma hedefinize ulaşmak için 3 tavsiye üzerinde durdum. Sizlere daha farklı ve internetten para kazanmanızı sağlayacak bilgileri paylaşmak için yorumlarınıza ihtiyacım var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir