İnternet üzerinden para kazanma
İnternet üzerinden para kazanma

İnternet Üzerinden Para Kazanma

İnternet üzerinden para kazanma ile ilgili şunu söylemek istiyorum. Sermayesi bilgisayar, vergisi aylık internet faturası olan ve interneti kullanarak para kazanmak isteyenlerin arzu ettiği bir durum. Mükemmel bir ek iş fikri olarak kabul ettiğim bu düşünce üzerine kurduğum bu internet sitesi ile interneti kullanan herkesin devamlı para kazanmasını amaçlıyorum. Umarım amacıma ulaşır bende bilgimin zekatını vermiş olurum.

İnternet Üzerinden Para Kazanma Fikri

İnternetin ilk çıkması ile başlamıştı ve yeni olan bir tabir değil. Arama motorlarının henüz yeni olduğu ve internetin yeni duyulduğu dönemlerde bile para kazanma fikri vardı. Ancak yeteri derecede bu işin nasıl yapılacağı hakkında bir ışık ve paranın sanal ortamda dönmesi ile ilgili bir veri yoktu. Ancak bundan yıllar sonra günümüz şartlarına baktığımızda ödeme sistemleri alışveriş ve artık her aklımıza gelen her şeyin sorgulandığı bilgi dolu dev bir okyanus var. Bu okyanus devletler arası iletişim alışveriş ve insan ihtiyaçlarını karşılar bir niteliğe sahip oldu. Evet bu durumda ihtiyaç olan para kazanma fikri neyi nasıl ve hangi şekilde kazanılabilirdi. Sorgulama neye göre yapılıyorsa, insan ihtiyacını giderecek ne varsa internet üreten kişiye para kazandırıyordu.

Sorgular hayatımızın her alanında var bir ev hanımı evde pişireceği yemek hakkında internette sorguluyorsa bundan nasıl para kazanılabilirdi. Bugün bir genç internetten ayakkabı siparişi verdiğinde parayı kime ödüyordu? tamamen sanal ortamda güven nasıl sağlanıyor ve bu durum kimlere para kazandırıyordu? İşte buraya kadar olan her şeyin altyapısı sağlandı insanlar bir birlerini görmeden konuşmadan kendi ihtiyaçlarını görebiliyor hatta dilini bilmediği sitelerden güvenle alışveriş yapıyor.

İnternet Üzerinden Para Kazanmak İstiyorum Diyorsanız

Bu yazıyı buraya kadar sabırla okuduysanız evet buraya kadar tamam ise internetin hangi sahipleri internet üzerinden para kazanıyor. Şunu söyleyeyebilirim ki içerik üreten herkes internetten para kazanabilir. Burada yetenek ve bilgi önem arz eder. Kişi kendi yeteneğini sergileyeceği rahat bir ortam yoksa internette bir video çekerek çok rahat izletebilir ve bu izlenimler üzerinden para kazanabilir. Kişi pazarlama okuyor ancak aksiyon için semaryeye veya iş sahası bulamadıysa internet üzerinden ürün alıp satışını yine internet üzerinden yapabilir. Buna benzer bir çok detaylı para kazanma metodları mevcuttur. Yeter ki nerede ne yapabiliriz? bunu bilelim.

İnternet üzerinden para nasıl kazanılır?

İnternet üzerinden para nasıl kazanılır? sorusu üzerine kesin ve net bir şey söylemek ve bu şeyi açıklamak gerçekten zor. Ancak her makalemde yeni bir kazanç yöntemi anlatacağım bu yüzden ucu açık bu soruyu konu konu anlatmayı düşünüyorum. Kısa ve öz olarak söylemek gerekirse internet üzerinden her şeyden para kazanabilirsiniz. Ucu bucağı olmayan internet bağlantısı ile erişiminiz nereye varıyor ise eliniz nereye kadar uzanıyorsa o kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Bu erişim üç ana faktöre bağlıdır.

  • Birincisi: Para kazandıracak bir ürün
  • İkincisi: Alım yapacak kadar para
  • Üçüncüsü: Ürünü satın alacak müşteri.

Bu bir klasik ticaret, ancak bunu internete uyarladığımızda durum bundan çok daha farklı. Sanal alemde ürün olmadan da internet üzerinden para kazandıran işler var. İnternet üzerinden para kazanılacak işler içerisinde o kadar çok şey var ki küçük bir örnek vermek gerekirse. Sosyal medya kullanıyorsunu belki iletişim ve belki iletişim için, iletişime girdiğiniz kişiler yabancı veya tanıdık olması farketmeksizin onların hepsi sizin potansiyel müşterilerinizdir. Biraz mantık yürütürsek sosyal paylaşım sitelerinde yaptığınız bir paylaşım internet üzerinden satın aldığınız bir ürün ise sizin bu yaptığınız paylaşım size para kazandırabilir.  Bu şekilde internet üzerinden para kazanılabilir mi hadi canım! diyor olabilirsiniz. İşte bu noktada o ürünü satın aldığınız firma veya sitenin ürün satışlarını halka açık olup olmadığını bilmek gerekir. Burayı biraz açmak gerekiyor şöyle ürünü satın aldığınız site veya ürün sahibi sattığı ürün için ürünün satışını yapacak kişilere kar vermesi bu yüzdelik bir komisyon olabilir veya satış başına sabit bir kar payı. İşte bu noktada size verilen özel bu linki sosyal medyada paylaştığınız resmin , videonun veya yazının içine koyduğunuzda paylaşımınızı beğenen kişiler sizin aldığınız ürünü satın alma eğilimi gösterdiklerinde komisyonu kaptınız demektir.

İnternet üzerinden para kazandıran siteler

Bu şekilde internet üzerinden para kazandıran siteler günümüzde çoğaldı ve onlarda farkettiler ki hazır müşteriler aynı zamanda potansiyel müşterilere satıcıdan daha hızlı ulaşırlar. İnternet üzerinden para kazananlar bu şekilde para kazanıyor ancak onlar işin sırrını biliyor. Bu anlattığıma bir örnek vermek istiyorum. Daha iyi pekişmesi açısından.

Mesela Defacto sitesinden bir Polo tşört aldınız giydiniz ve sosyal medya (instigram, face) paylaştınız. Paylaştığınız resmin altına bunu buradan aldım diyerek satın aldığınız sitenin linkini paylaştınız. (Burası Önemli: Link size satış kazandıracak bir link olmalı) Bu linke tıklayan kişi merak etti siteye gitti karıştırdı ve sizin üzerinizde olan şeyi satın aldı bu farketmiyor başka üründe olabilir yeter ki satın aldığınız siteye gitsin. İşte bu süreçte satın aldığı ürünlerin toplamından siz %3 kazanç sağladınız. Güle güle harcayın.

Bu tarz internet üzerinden para kazanma siteleri çok ama çok fazla. Bu şekilde internet üzerinden para kazanan var mı diye soruyorsanız tonlarca ancak farkedilmeden bu işi yapıyorlar. Bir bakıyorsunuz binlerce takipçisi var bir paylaşım yapıyorlar binlerce kişi beğeniyor yorum yazıyor fiyat soruyor ve belki aldığı yeri soruyor. Bu tarz insanlar gündelik hayatından kesitler sunar bunu yaptım şunu yaptım ve bu gün buradayız şuradayız diye ve bilirsinizki bu paylaşımlar masumca yapılıyor ama asla hiç bir iş masumca değildir. Sonra bir bakarsınız çocuğuna bir şey almış çat paylaşır bunu aldık bebeğimize veya bugün ben bu kıyafette nasıl görünüyorum? ardından buradan aldım vs vs.. Bilirsiniz böylesi paylaşım yapanlar özellikle youtuberler en tehlikelileri. Şöyle bakıldığında vlog çekerler felan bir bakmışsınız sipariş verdim inceleme yapıyorum filan sonra videonun altında bu ürünün sitesine bakabilirsiniz olay bitti. Adam bu video ile devamlı o ürünü satar ve para kazanır.

İnternet üzerinden para kazanma nasıl olur

İnternet üzerinden para kazanma nasıl olur

Yani aslında hiçbir ürün stoğu olmadan size ait hiç bir şeyiniz olmasa bile günlük ihtiyaçlarınızı karşılarken para kazanabilirsiniz.  İnternet üzerinden para kazanma iş ilanları ile ilgili bazen görürsünüz iş ilanın ayda 5000 TL yuh artık ancak işin iç yüzü öyle değil paranız gider işi öğrenirsiniz baktınız olmuyor eski işinize geri dönersiniz. Sonrası sorgulamalar internet üzerinden para kazanma doğru mu?

Ancak işi farklı açılardan bir eğitim seti ile veya bilen birisinden özel ders alarak öğrendiğinizde ve bunu pratiğe döktüğünüzde daha karlı ve kazançlı çıkarsınız.

internet üzerinden para kazanmanın yolu bilgiyi pratiğe dökmekten geçer.  Ofis gerektirmez özel bir dükkan gerektirmez tamamen şeffaf malzemelerin oluşturduğu bilgisayar ve elektrik gibi lazım olan bir internet bağlantısı bu işi yapmak için yeterli. Home office artık her gencin hayal ettiği bir çalışma biçimi oldu. İnsanlar evlerinde bir odada kamera karşısında iş yapabiliyor. Kamera şart değil kimliğinizi belli etmeden de bu işi yapabilirsiniz. Bugün evde internet üzerinden para kazanma gibi süper bir iş var işsizlik olayını kaldırın. Artık bundan sonra dijital dünyada çalışan beyinlere ihtiyaç var ister bir firmaya bağlı, ister kendi dijital ürünlerinizi oluşturarak, ister sizin olmayan bir ürünün satışını yaparak.

İnternet üzerinden para kazanma hakkında bu yazı faydalı oldu mu? Sizde bir şeyler uyandırabildim mi? Eğer buraya kadar sabırla okuduysanız teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir