İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak
İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak

İnternet Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak günümüzde en cazip kazanç şekli olup popülerliği günden güne yükselen bir iş. Firmalar ürünlerini internet siteleri aracılığı ile satışını yaparak kazanç sağlarlar. İnternet üzerinden satış yapmak için ne gerekli? ürün site ve trafik. Ürün mutlaka olmalı bu fiziksel ürünler de olabileceği gibi dijital pazarda satışını yapabileceğiniz dijital ürünlerde olabilir. Ama mutlaka lazım olan bir ihtiyacı kapatacak ürünler olması gerekiyor. Ya ürün olmaz sa nasıl olacak bu iş diyorsanız okumaya devam edin. Bu yazının sonunda ürün olmadanda internet üzerinden satış yaparak para kazanabileceksiniz.

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak için gerekenler

İnternet üzerinden satış yapmak için gerekenlerden bir tanesi internet sitesi ve satışını yapacağınız bir ürün bu iki madde satış yaparak para kazanmak için olmazsa olmazlar arasında. İnternet üzerinden satış nasıl yapılır bir e-ticaret siteniz olmalı ve bu siteye ekleyeceğiniz ürünlerin satış mevzuatına uygun olması, vergi ödeme ve muhasebesi gibi satış pazarlama alanında tüketici ile satıcı arasında satış sözleşmesi satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyeti ve kargolama müşteri hizmetleri gibi bir çok ince detay kriterler internet üzerinden satış yapmanın gerektirdiği bilgi ve iş gücü gerektiren faktörlerdir.

Bunları tek seferde okuyarak anlamak aklınızda karmaşıklığa ve ya bu çok zormuş gibi algısı oluşturabilir. Hayır kesinlikle internet üzerinden satış yapmanın kolaylığı hiçbir yerde yoktur. Alıcı ve satıcı birbirini görmeden alış veriş yapar veresiye yoktur alır ve satarsın. Müşteri sitene gelen ve sitende sunduğun ürünleri satın almak isteyen ziyaretçilerdir.

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak için nasıl bir yol izlenmeli

İnternet sitene ne kadar ziyaretçi o kadar kazanç demektir. Müşteri memnuniyeti için güler yüz göstermen gerekmez çünkü kimse internet üzerinden yüz yüze satış yapmıyor. Ancak güven vermek ve çalışan olarak sadece bu işle meşgul olmak kaydı ile benim bir e-ticaret sitem olsa canlı kameralı bir müşteri hizmetleri tutardım ve bu satışları patlatırdı. E ticaret sitenizden sipariş vermek isteyenler sordukları sorulara anında karşılıklı görüntülü karşılayan bir satış temsilcisi olacak bakın o zaman neler oluyor. Konuyu yine dağıttığımın farkındayım ve biliyorum ki siz internet üzerinden satış yapmak istiyorum diyorsunuz ve bu sorunun cevabına yanıt arıyorsunuz. Evet aşağıdaki soruları cevaplayarak ilerleyelim.

  • İnternet üzerinden ne satışı yapmak istiyorsunuz?
  • Satış yapacağın ürün için bir web siteniz varmı?
  • Satacağınız ürününü internet üzerinden satış yapılan siteler aracılığı ile mi yapacaksın?

İşe internet üzerinden satış sitesi kurmak veya bir hazır e -ticaret sitesi ile başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapan firmalar ilk başladıklarında firma bile değillerdi şimdi ise hepsi burada gibi ünlü satış siteleri oluverdiler. Bir site açar ve bu sitede ürünlerinizi eklersiniz. Satışı yapılan her şeyi internetten satarak para kazanabilirsiniz. Yeter ki bu işin inceliklerini öğrenin. Eğer bir web site kuramam ve bunun için yeteri kadar sermayem ve bilgim yok diyorsanız o zaman siz satacağınız ürün için internet üzerinden satış yapan siteler gitti gidiyor, sanal pazar veya N11 gibi sitelerde satış yapabilirsiniz.

Bugün internet sitesi kurmadan dünyanın öbür ucuna kadar iletişim sağladığınız bir alemden bahsediyorsunuz internet. Bu gün bu pazarda internet sitesi olmasıda gerekmiyor sosyal medyada üstelik cep mobilde instigram, letgo gibi platformlarda dünyanın her yanına satış yapabilirsiniz. Burada en önemli kriter satacağınız ürünün bir alıcı potansiyeli olması.  İnternet üzerinden satış yapılabilecek ürünler vardır. Niş pazarlama yani tek ürün ile hedef kitle veya ihtiyaca yönelik çok amaçlı ürünler ile  satış yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanma işinde en önemli unsur güven. İnsanların sanal alemde güvenini tam olarak kazanabilirseniz satış yapmanı çok kolay olacaktır.

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak istiyorum ama.. Satılacak ürünüm yok

Ürün olmadan internet üzerinden nasıl satış yapabilirim? sorusunu soruyor ve internetten para harcamadan para kazanamanın yollarına bakıyorsunuz bu durumda size tavsiyem kesinlikle satış ortaklığı. İnternet üzerinden satış ortaklığı ile ürününüz olmadan istediğiniz dalda istediğiniz alanda internetten satış yapabilirsiniz. Satacağınız ürün yeterki satılan ve satışı ile komisyon kazandıracak ürün olsun. Komisyon yada kar ortaklığı olması farketmiyor. Ürün sahibi tarafından kar ortağı için bir pay bırakır. Bu satışın % yüzdeliği gibi.

Örneklendirirsek: Bir halı sitesi size halılarının satışından %10 kar veriyorum diyor. Halı sitesinin size ait komisyonlu linkini internette reklamını yaparak halıların satış miktarının %10’u sie hesabınıza yansıtılma şeklinde. Halılar site ve diğer tüm ticari faaliyetlerden ilgilenmezsiniz. Sadece reklamını yapar komisyonunuzu kazanırsınız. Fiziksel ürünler az kar marjı ile dijital ürünler yüksek kar marjı ile kazanç verir. Bu şekilde ürün olmadan da internet üzerinden satış yaparak para kazanmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir