İnternetten Ne Satsam Para Kazanırım
İnternetten Ne Satsam Para Kazanırım

İnternetten Ne Satsam Para Kazanırım?

İnternetten ne satsam para kazanırım sorusunu soruyor ve bu konuda bir fikir edinmek istiyorsanız bu konuda izlemeniz gereken stratejiler ve düşünme tarzı. İnternetten en çok satılan ürünleri tespit etmek için bazı önemli araçların nasıl kullanıldığı bilmekte yarar var. Bu yöntem ile acaba size “internetten ne satsam” düşüncesinde yardımcı olacağını düşünerek ele aldım.

Bu araçlar daha çok kelime bazlı istatistik veren ve ürün ile ilgili trendleri gösteren sitelerdir. Hepimizin bildiği üzere adwordskelime aracı ve kelime türetme araçları bu işi çok iyi gören mükemmel araçlar. Ücretsiz olması da cabası. Bu araçları etkin kullanmak internetten ne satsam para kazanırım sorusunun cevabını kısmen alabileceğiniz anlamına geliyor. Bu araçları kullanmadan önce sektörleri ve insan ihtiyaçlarını iyi tanımalı. Bu sektörlerde olan insanların ihtiyacı olan ürünleri bilmemiz bizim internet üzerinden ne satacağımız hakkında iyi bir araştırma yapmamıza yardımcı olur. Bunu biraz daha basite indirgeyerek bir örnek vermek istiyorum.

Unutmayın insan ihtiyaçları her zaman para kazandırır. Ancak asıl önemli olan olmazsa olmazlar arasında olan malzemeler ve yine işin seyrini değiştirecek ürünleri tespit ederek ön planda tutmaktır.

Kişisel ihtiyaçlar üzerinden düşünelim..

Bir motosiklet sürücüsü var bu kişinin nelere ihtiyacı olduğuna bir bakalım. Kask, eldiven, dizlik, mont değil mi bu aklımıza bir çırpıda gelenler. Bu ürünlerden piyasada çok miktarda var ve talebin ne olduğunu bilmiyoruz.

Şimdi biraz daha detay vereyim..

“motosiklet için” dendiğinde  kelime arama motoru 313 sonuç verdi. Bu sonuçlar motosiklet için lazım olan tüm detaylar ihtiyaçların listesi. Elbette bu liste içerisinde malzemeler ayıklanarak 100 kadar ürün ismi çıkacaktır. Bu kelimeler ele alınarak lazım olan malzemelerin arama potansiyellerine bakmalıyız

 

Şimdi bu kelimeler için adwords kelime aracından aramalar yapmalı ve bu motosiklet sürücüsünün bu lazım olan ürünleri temin edeceği yerlerin var olup olmadığına bakmamız gerekli. Burada söylemek istediğim nokta insan ihtiyaçlarının genel itibari ile bize vereceği sonuçlar üzerinden yola çıkmalı. Elbette ne satsam para kazanırım sorusunun henüz cevabı değil. Sadece ön araştırma ve eleme süzgecinden geçirmeli. Adwords kelime aracına baktığımda yaptığım işlem “dahil edilecek anahtar kelimeler”e kelimemi yazarak daha net bir sonuç alabiliyorum.

Buradaki sonuca göre motosiklet için gps takip ile ilgili bir cihazın talep edilmeye başlandığıdır. Talep farklı ihtiyaç farklı ve henüz yeni olacak bu ürün ile ilgili çalışmalar yapıladığında ürün çıktığı andan itibaren internetten satışını yaparak para kazanabilirsiniz.

Piyasada olması muhtemel ürün satılarak ciddi para kazanılabilir. Bununla birlikte kelime aramalarında çok yüksek miktarda arama yapılan ürünlerin başkaları tarafıdan satılıyor olmamasını dahil ederseniz hem internetten ne satsam para kazanırım sorusuna cevap alır hemde bu satışlar ile güzel para kazanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir