internetten para kazanma
internetten para kazanma

İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanma interneti kullanan ve internette geçirdiği vakti değerlendirmek isteyenlerin arzu ettiği bir kazanç modeli. Bu kazanç modeli bu çağın popüler mesleklerinden bu meslekte zoraki bir şey yok. İsteyen kendi imkanları ve yetekleri doğrultusunda internetten para kazanma yöntemleri ile para kazanabiliyor. Bugün bu fikre katılan var mı? “İnternette neyin nesiymiş ordan para kazanılır mı?”.

İnternetten para kazanmak istiyorum fikri ile bu sayfayı okuyorsanız belki aklınızda bu tarz düşünceler vardır ve belkide böyle bir düşünce içinde değil gerçtekten internetin gücüne inanmış birisi olabilirsiniz. Evet! İnternetten para kazanma konusu yıllar öncesinde yalan ve dolandı

rıcılık olarak bilinçaltına itilmiş bir fikirdi. Ancak günümüz şartlarına bakıldığında elimizin altında bir maden olduğunu söyleyebiliriz. İnternet ve veri gireceğiniz bir bilgisayar daha modern hali tablet veya mobil artık internetten para kazanma devrindeyiz. Elbette bu konu forum sitelerinde ekşi gibi sözlüklerde uzun uzadıya tartışıldı fikirler sunuldu ve bir çok kişi yadırgandı veya aşağılandı. Günümüz şartlarında, internete farklı bir pencereden bakıldığında artık canınız ne isterse size bir sonuç vererek ihtiyacınızı karşılaycak nitelikte. İhtiyacın hertürlüsünü karşılayan bir internet ile istenilen her bilgiyi anında ve ücretsiz alabiliyorsunuz. Birde alınan bu bilgilere erişimde bir çok reklam bannerlerin döndüğü hatta an itibari ile mobilde bir uygulama indirip kullanmaya başladığınızda internetten para kazanma olayı başlamış oluyor.

Evet! konuyu kısaca toparlamak istiyorum internette yaptığınız her hareket, geçirdiğiniz her zaman site sahiplerine, ürün sahiplerine ve onlara aracılık eden blogger ve youtuberlere internetin yönetimini ele geçiren büyük pazara hakim olan dev şirketlere para kazandırıyor. Kısaca interneti kullanan her birey onlar için potansiyel bir müşteri. Reklamların döndüğü her alan sizden para çıkmasına gerek kalmadan sahiplerine para kazandırıyor. Burda bilen ve gerçekten inanan kişiler parayı kazanıyor. Bazı insanlar bilgisini satarak para kazanırken, kimileri online hizmet vererek kazanç sağlıyor. Kimileri ürünlerini pazarlayarak kazanç sağlayarak para kazanırken kimileri sadece satışı yapılan şeylere aracılık ederek kazanç sağlıyor. Kimisi yazılım dili bilir program yapar satar kimisi marketinde ki limonları sebzeleri meyveleri satar para kazanır. Sonuç itibari ile normal hayatta olan her ticaret internete taşındığında internetten para kazanma gibi bir tabir ortaya çıkıyor tabiki burda niyet nedir?

İnternetten para kazanmak isteyen milyonlarca insan düşünün ve bu insanlar hangi niyetler ile arama yapıyor. Nasıl ki yetenek normal hayyatta ön planda ise internettede durum bundan farklı değil. Evet! Heyecan verici değil mi?

Yeteneklerinizi internette sergileyin internetten para kazanın! Bu fikir sizce nasıl? Burda yeteneğiniz ön planda neye yatkın iseniz onu sergileyin siz işinizi yaparken internet kendi işini yapsn size para kazandırsın. Bu nasıl olacak? Elbette yetenlerin para kazandırdığı bu zamanda çeşitli internetten para kazanma yöntemleri vardır bu yöntemler ile internet siz ve yaptıklarınız ile ürün olmaksızın para kazanabildiğiniz gibi dijital ürünler üreterek kazanç sağlayabilirsiniz. Limit yok sınır yok mesai yok bağlayıcı hiçbir unsur yok.

İnternetten para kazanma yöntemleri

İnternetten para kazanma yöntemleri hakkında bu yazıda kısaca değinmek istiyorum ancak ilerleyen zamanlarda bu konuyu ayrıca ele alacağım ve genişçe detaylıca yer vereceğim. Ana hatlar belli olsun amacı ile temelden başlamak her zaman doğru olan bir davranış. Bu yüzden uzunca yazılar yazarak ilk etapta sıkmak istemiyorum. İnternetten bir çok para kazanma yöntemleri mevcuttur bu dal o kadar çok çeşitlidir ki hangisini yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemleri iki sınıftır. Kişisel olarak yapılan ve ekip olarak yapılan yöntemlerdir. Kişisel olarak yapılan yöntemlerde her şey sizde biter çalışma şartları size bağlıdır ve yapacağınız çalışma ile ilgilenirsiniz. Yaptığınız çalışma ile gelirinizi belirlersiniz bu yöntemde sadece kendinize çalışırsınız. Ekip olarak yapılan işlerde sizinle birlikte çalışacak ekip arkadaşlar bulmak zorundasınız ekibinizi toplarsınız işi öğretir onların kazançlarından faydalanırsınız. Sizde kazanırsınız onlarda ekiplerini kurarak kazanır. Kazandıkça kazandıran bu yöntemde çalışma şartları serbesttir ancak siz ne kadar çabalarsanız çabalayın ekibiniz çalışmıyorsa kazancınız olmaz. Tek başınıza ilerleyemezsiniz. Sıkıntılı bir kazanç şekli olduğundan bu sistemlerden oldukça uzak duruyorum size tavsiyem uzak durun.

İnternetten para kazanma yolları

internetten para kazanma yolları nedir Kişisel olarak internetten para kazanabileceğiniz sadece an itibari ile aklıma gelen yöntemleri sıralamak istiyorum.

 • Blog yazarak para kazanma
 • Websitesi kurarak veya tasarlayarak para kazanma
 • Video üreterek para kazanma
 • Anket doldurarak para kazanma
 • Grafik ve tasarım yaparak para kazanma
 • Seslendirme yaparak para kazanma
 • Yazılım ve program yaparak para kazanma
 • Çeviri yaparak para kazanma
 • Online danışmanlık yaparak para kazanma
 • E-kitap yazarak para kazanma
 • Makale yazarak para kazanma
 • Site veya Forumlara editörlük yaparak para kazanma
 • Satış ortaklığı yaparak para kazanma
 • Online pazarlama yöntemleri ile para kazanma
 • Sosyalleşerek para kazanma
 • Forex internetten döviz alarak ve satarak para kazanma.

İşte bunların hepsi internetten para kazanma sınıfına giriyor. İnterneti kullanarak para kazanmanın sınırı yok ben bu yazıyı ele alırken sadece aklıma gelen para kazanma yollarını sıraladım. Aslında internetten para kazanma yolları sadece bunlarla sınırlı değil.  İnternetten para kazanmak istiyorum ancak bu sıraladığınız yöntemler ile nereden nasıl yapacağımı bilmiyorum diyor olabilirsiniz.  Elbette bu blogu açmamın sebepleri arasında bu yöntemleri tek tek açıklamak ve sizler için bir yol haritası çizmektir. Ancak başka zaman diliminde ana başlıklar halinde bu konulara genişçe yer vermeyi düşünüyorum. Daha enteresan daha farklı internetten para kazanma yolları hakkında paylaşımlarım olacak ancak birazcık teşekkür desteği lütfen.

İnternetten para kazanma forum

Bu güne kadar belki bir çok internetten para kazanma forum siteleri içerisinde yazılan yüzlerce yazı okudunuz ve onlarca kişiden yardım istediniz.

Yardım edildi veya edilmedi ancak bilgimi paylaşmanın en tatlı ve en kolay yolu blog yolunu seçtim bir forum sitesinde parça parça aktarabilirdim ancak forum siteleri bu kanalda paylaşımlar için oldukça çok paylaşımlar yapılıyor haliyle ana başlıklar halinde ana sayfaya sabitleme şansım yok. Eleştirisel olarak bakıldığında internetten para kazanma yalanı gibi bir çok can sıkıcı ve itici şeyler ile insanın yazası ve bu tarz insanlar ile muhatap olması bile motivasyon düşüklüğüne yetiyor.

Serbest zamanlı olarak paylaşım yapabileceğim en iyi kanal blog. Elbette sizde bir blog açarak dünyadan ziyaretçiler çekebilir ve internetten para kazanabilirsiniz. İnternetten mail okuyarak para kazanmak kadar can sıkıcı bir şey yoktur ancak öyle enteresan ki mail hazırlayarak para kazanmak gibi bir yol olduğunu belkide hiçbir yerde görmediniz ve duymadınız. Evet gün aşırı e-posta kutunuz dolar o veya bu mail atar dururlar onlar para kazanır siz ise sadece bu nedir? bir bakayım der gelen maili silersiniz.

Aslında insanları sıkmayan ve insanların ihtiyacına yönelik mail hazırlayarak sadece odaklı insanlara yardım amaçlı ve onların izinleri ile mail atabilir ve tabiki bundan para kazanabilirsiniz. Buda farklı bir bir internetten para kazanma fikri evet uzun yazdığımın yine farkında olmadım toplamda 1014 kelimelik yazı yazdığımı şimdi fark ettim bir sonraki yazıda buluşmak üzere hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir