İnternetten para nasıl kazanılır
İnternetten para nasıl kazanılır

İnternetten Para Nasıl Kazanılır?

İnternetten para nasıl kazanılır? İnternet ve para sektörü nasıl bir bütün haline geldi ki böylesi bir tabir kullanılmaya başlandı. Biz bu konuda gerideyiz ancak yabancı kaynaklar internet üzerinden para kazanma konusunda bizi geçmiş durumda.

Bilgiye ulaşmanın en hızlı yolu internet olmuşken para kazanmanın yolu da artık internetten geçmekte. İnsanlar oturdukları yerde sipariş geçiyor istediği her şeyi internetten satın alabiliyor. Üstelik internetsiz bir hayat hiç düşünülemiyor. Hal böyle olurken internetten nasıl olurda para kazanılır? sorusunu soranlar için biraz sonra bahsedeceğim internet üzerinden para kazanmayla ilgili çeşitli yöntemler bulacaksınız. Sadece bu değil insan yüzü görmeden para kazanılan internet aleminde başarılı olmak isteyenler için tavsiye niteliğinde kısa açıklamalar bulacaksınız.

İnternetten gerçekten nasıl para kazanılır
İnternet denilince akla ne geliyor? Hiç şüphesiz web siteler başka türlü bir şey kabul edilemez. İnternete erişim sağladığınız her şey web siteler üzerinden sağlanır. En basiti ilk uğrak yerimiz google sonra youtube daha sonra sosyal medya facebook twitter ve yine daha sonra bloglar forumlar haber siteleri video siteleri vs. Bunların hepsi insanların gün aşırı vakit geçirdiği siteler. Nasıl oluyor da bu sitelerden para kazanılıyor?

Kilit soru internetten para nasıl kazanılır? Bu saydığımız siteler aslında bizim isteklerimizi ihtiyaçlarımızı karşılayan siteler. Sorgulama yapıyor ve sonuçları değerlendiriyor tatmin olmadıysak diğer sitelerde araştırıyoruz. Biz ne yaparsak yapalım para kazanan hep site sahipleri oluyor üstelik cebimizden tek kuruş çıkarmasak bile. Burda kazanç kaynağı.. Dönen reklamlar. Reklam verenler siteleri dolaşan ziyaretçiler için ücret karşılığı reklam verirler.  Reklamlar yayınlandıkça site sahipleri para kazanır. Bu Google servisi adsense olabilir veya özel bir firma olabilir.

Reklamlar her zaman tıklama ile kazanç sağlamaz aynı zamanda satın alınan bir ürün içinde kazandırabilir. Sadece gösterimler ilede.. Şimdi biraz daha şekillendi değil mi? Bir sorudan yola çıktık ve artık internetten para nasıl kazanılır sorusuna açıklık getirmiş olduk. Birazda yöntemlerden bahsedelim. İnternette satış yapmak reklam tıklamaktan ve reklam izlemekten çok daha fazla kazandırır. Bir tıklamanın maliyeti ile internet üzerinden satışı yapılan bir ürünün karı veya komiyonundan daha azdır.

İnternetten Hangi İşler İle Para Kazanılır

  • Satış ortaklığı: Yabancı bir terim olan (affiliate) yani satış ortağı interneti kullanan bir pazarlamacı olun. Stok derdi muhasebesel işlemler olmadan internette satışı yapılan ürünler veya hizmetlerin tanıtımını yaparak para kazanmak günümüzde çok cazip. Bu pazarlama yönteminde ürün geliştiricileri veya reklam ile ilgili zaman ayıramayan firma veya ürün sahipleri ürünlerini internet ortamında pazarlayacaklar için bir kar oranı belirler ve affiliate marketing sistemi olan marketlere koyar.  Satış ortakları ürün sahipleri ile bir derdi yoktur sadece ürünleri nerede reklam yapacağını bilir. Satış ortaklığı ile para kazanmak isteyenler internet milyoneri videolu eğitim setine mutlaka göz atsın ve incelesinler.

Hani yukarıda bahsettiğim gibi internette gezilen her yer izinler doğrultusunda bir pazar. Satılacak ürünlerin reklamını yapacağınız platformlar var. Bu bir çok farklı kanaldan ürünleri pazarlar ve para kazanırsınız. Bu iş birazda olsa profesyonellik gerektirir. Bu reklamlar siteler, blog sitelerde makale haber sitelerinde haber tarzı tanıtımlar özellikle bağlantı paylaşılabilecek yerlerde yapılabilir. İnternet nerde biz orada gibi bir ifade reklamı yapan kişi satın alınan üründen para kazanır. ister bir internet sitesi olsun veya olmasın satış ortaklığı yapabilirsiniz. Ücretsiz blog servisleri ve videolar ile dilerseniz ücretsiz bir şekilde bu işi yapabilirsiniz.

  • Domain Tüccarlığı:  Firmalar işletmeler web sitesi kurmak istediklerinde sorgulama yaparlar. Erken davranıp alan adları satın alan tüccarlar aldıkları bu alan adlarını yüksek miktarlarda satarlar. Yurt dışında domain tüccarları paranın dibine vurmaya devam ediyorlar. Özellikle son yıllarda domain tüccarlığı gittikçe popüler oluyor. Yapmanız gereken isim bulmak ve alınmamışsa satın almak ve satışa koymak. Kelime avcılığı yapabilirsiniz. Google Adwords veya diğer kelime araçları ile kelimeler türeterek yeni ve jenerik alan adları bulabilirsiniz. Buradaki mantık kurulacak bir internet sitesini önceden tahmin etmek ve adınıza tescil etmek.

İnternette İçerik Üreticiliği ile Para Kazanın

Djital Kitap Oluşturun ve Satın: Elle tutulur bir yanı olmayan ve daha çok .pdf formatı olan bu e-kitaplar bilgisayar tablet ve android gibi ortamlarda okunabilir. Kişisel gelişim sağlık alanında ve insanlara bir değer katan e kitaplar oluşturmak ve satışını yaparak para kazanmak günümüzde çok cazip bir almış durumda. Burada ki şart yenilikçi çözümler ve kalıcı çözümsel bilgilerin pazarlanması. Bir pazar var ise bu alandaki açığa göre elinizde bir çözüm bulduysanız potansiyel müşteriler ücreti mukabilinde size para kazandıracaktır. Buradaki kilit nokta açık bir pazar ve çözümü olan bilgiler. İnsanlar bir yerlerde bir çözüm arıyorsa araştırma yapar ve aradığı soruları forumlarda ilgili konularla forumlarda paylaşır. Bir forum sitesini incelemek ve insanların nhangi sorunlara çözüm aradıklarına bakmak bunun için bir fikir oluşturabilir.

Freelance tasarımcılık yapın: Hesabınıza çalışırsanız güzel para kazanabilirsiniz.  olun. Portfolyunuz ( Daha önce iş yaptığınız referanslar, yapılan işlerin detayına kadar  açıkayan bir sayfa) bu sayfayı içeren bir internet sitesi işinizi görecektir. İnternet üzerinden ilan veren o kadar kişi var ki bu konuda onlara ulaşın ve kendinize bir müşteri listesi oluşturun. Kendi fiyatlarınızı ve müşterilerinizi bularak para kazanmaya başlayın. Evde yapılacak en iyi işlerden bir tanesi.

İnternetten Stok Fotoğraf Satmak: Bir fotoğraf tutkunu iseniz bunu bir hobi için yapıyorsanız insanlara orjinal fotoğraflarınızı satabilirsiniz. Anahtar kelimeler ile resim arayan birisi sizce sitesinde veya tasarımında nasıl bir fotoğraf arıyor olabilir? Tabiki orjinal kişisel olarak orjinal fotoğraf satıcılığı yapan bir çok internet sitesi bulunmakta ve ücreti ile satışı yapılmaktadır. Şöyle işler orjinal fotoğrafı satış sitesinde paylaşırsınız fotoğraf sitesi bu paylaştığınız fotoğrafı kilitler yani logosunu otomatik olarak koyar ve resmi görüntüleyen kişinin satın almasını sağlar. Yapmanız gereken orjinal resimler çekip yüklemek sonrası müşteriler tarafından fotoğrafın satın alınmasını beklemek. Çok güzel kazançlar olmasa bile siteye yüklediğiniz orjinal fotoğraf sayısı arttıkça aylık kazancınız o doğrultuda artacaktır. Bu sitelere örenk vermek gerekirse internetten araştırabilirsiniz aklıma gelenler ShutterStock, iStockphoto ve Fotolia gibi internet siteleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Andorid Uygulama Yapın veya Yaptırın Satarak veya Reklam Döndürerek Para Kazanın: Aklınızda süper fikirler var android yapma kadar kod bilginiz yok bir yazılımcıya ücreti mukabili yaptırın ve bu uygulamayı satarak para kazanın. Satmayarak sadece google play’a koyarak reklamlardan da para kazanabilirsiniz. Bu alanda rakiplerinizin olduğunu unutmayın aklınıza gelen bir fikir başkaları tarafından yapılmış olabilir. Fikir kovalayın ve girişimcilik yapın.

Yazmayı Seviyorsanız Makale Yazın ve Satın: Her  işletmenin bir sitesi güncel makalelere ve yazarlara ihtiyacı vardır. Makale satışı veya makale ihtiyacı olan sitelerde makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz.

İnternetten Satış Yaparak Para Kazanın

İnternetten satış yapmanın üç yolu vardır:

  1. Ürün satın alır stoklama yaparak satarsınız
  2. Ürün stoklamadan satış yaparsınız (Dorshoping)
  3. Ürün satın almadan satış yaparsınız?
  • E-ticaret sitesi açarak pazarı olan odaklı müşterilere hitap edecek ürünleri tespit ederek yurt içi veya yurtdışı (Çin) den  getirterek siteniz üzerinden satarsınız. İnternet sitesi kurma geliştirme gibi bir altyapınız yoksa hazır e-ticaret sitelerinden hazır pos ödeme alt yapısı ve kargolama dahil herşeyi barındıran bir site kiralarsınız. Eğer bu durumda yoksa eBay, n11, gittigidiyor gibi hazır tanınmış e-ticaret siteleri ile kendinize ücretsiz online mağaza açarak ürünlerinizi satarsınız.
  • Ürün stoklamadan yapılacak ürün satışında satışı yapılacak ürünleri tespit eder ve perakende sitelerinde yayınlarsınız. Ürün satın alındığında ürünü toptan sitelerinden satın alarak sizin sayfanızdan satın alan kişinin adresine gönderimini sağlatırsınız. Satılmadan almayacak stoklamadan satış yapılacak en iyi para kazanma yöntemidir. Teknik bilgi gerektirmez ancak alış satışta zarar olmaması için satacağınız üründe alış satış fiyatlarını takip gerektirir.
  • En iyi kazanç yöntemi satışı yapılan bir ürünün satışına ortaklık etmek. Zaten internette satışı yapılan bir ürün vardır ve sahibi bu ürünün reklamını yapacak kişilere %lik veriyor. Yapmanız gereken satışı yapılan ürünün satışına katkıda bulunmak. Kolay hızlı ve pratik yöntemler ile güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. İnternetten para nasıl kazanılır ile ilgili uzun uzadıya aktarmış oldum aslında diğer makaleler içerisinde aktaramadığım konulara kısaca yer vermiş oldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir