İnternetten satış yaparak para kazanmak
İnternetten satış yaparak para kazanmak

İnternetten Satış Yaparak Para Kazanmak

İnternetten satış yaparak para kazanmak istiyor ancak bu konuda yardımcı olabilecek bir bilgiye ihtiyacınız var. İnternet öyle bir nimet ki günümüzde evde oturduğunuz  yerde alışveriş yapıyor internetten satın aldığınız ürün evinize kadar geliyor. Burada alıcı satıcı ve aracılar para kazanıyor. Yine internet bir nimettir ki diyorum interneti kullanan alıcı var, satıcı var ve arada eğer satıcı değilseniz bile satışını yapabileceğiniz aracılık satış ortaklığı ile para kazandırabilen 7/24 açık bir gelir kapısı var.

Benim kafam karıştı. Şimdi, ben satış yaparak para kazanmak istiyorum ama.. Nasıl yapıldığını bilmiyorum! diyor iseniz. Size okumanıza devam etmenizi istiyorum. Burada kilit nokta internetten satış yapmak. Eğer siz, interneti etkin kullanabilirseniz, elinizde bulunan malları internetten pazarlayarak para kazanabilirsiniz. Peki;

İnternetten satış yapmak için ne gerekli?

İhtiyacınız olan bir kaç husus var. Bir e ticaret sitesi veya tüm alt yapının hazır olduğu güvenli ödeme alt yapısı olan ortak bir satış sitesi. Bunlara örnek olarak, n11, gittigidiyor, gelirbank gösterilebilir.

İnternetten satış yapan bu siteler ile ister fiziksel ürünler ister dijital ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Her satış sitesinin kendine özgü bir kuralı vardır. n11 vergi levhası veya bir resmi iş yeri isterken gitti gidiyor bu konuda daha ılımlı gelirbank ise dijital bir pazar olduğundan satışı yapılacak ürün için herhangi bir belge istemiyor. Ancak dijital ürünler dışında fiziksel ürünlerde sergilenen bu network aynı zamanda satışını yapacağınız ürünü dilerseniz komisyon vererek başkalarınında ürünlerinizi satmasını sağlayabilirsiniz.

İnternetten satış yapanlar ya elle tutulur fiziksel ürünler satıyor yada kendi bilgisini yazılımcı ise program, seslendimen ise ses, öğretmen ise branşı hakkında ders videoları çekerek satışını gerçekleştiriyor. Eğer herhangi bir ürün yok ise sizde var olup piyasada öğrenmek isteyen kişilere bilginizi satabilirsiniz. Dijital bir pdf ve bir web sitesi bunun için yeterli olacaktır.

İnternetten satış için bir web sitesi şart. Eğer web sitesi kurarsanız hızlı bir şekilde ürünlerinizi sitenize ekleyerek satışını yapmaya başlayabilirsiniz. internetten satış yapmak için site kurmak istiyorsanız size bu videolu eğitimi öneriyorum. Bu eğitim tamamı videolarla oluşturulan en hızlı bir şekilde web sitesi kurmayı öğreten ve kurduğunuz bu site üzerinden para kazanmanızı sağlayan bir eğitim seti incelemek için burayı tıklayın.

Bu canlı örnekte web sitesi kurmayı bilen bu kişi videolu bir eğitim seti hazırlamış ve site kurmayı öğrenmek isteyenler için bu eğitimi internetten satışını yaparak para kazanıyor. İnternetten satış yapılan ürünler çok çeşit arz etmektedir. Çünkü insanoğlunun ihtiyacı kendine özgü veya işi gereği çeşitlidir. Eğer internette satış yapmak istiyorsak şunu dikkate almalıyız. Satacağımız ürüne ihtiyacı olanlar ürün satın almak için mi yoksa ürün incelemek için mi? araştırıyorlar.

Ürün hakkında araştırma yaparken ürünü satın alma eğilimindemidirler? Bunları öğrenmek ve buna göre pazarlama yöntemlerini kullanmak gereklidir. İster internetten satış yapacağınız bir ürün olsun ister olmasın pazarlama yöntemlerini ve internetten trafik kaynakları nelerdir? sorusunun yanıtını “internetten nasıl satış yapılır” sorusuna en iyi cevaplayan ve internetten satış yaparak para kazanmayı öğreten bu eğitim setini sizlere tavsiye ediyorum.

İnternetten satış yaparak para kazanmak isteyenler için püf noktalar

  • Satacağınız ürün ne olursa olsun sosyal medya platformlarında paylaşın ve bu platformlar ile besleyin.

Araştırmalar, tüketicilerin artık telefon yerine sosyal medya üzerinden ürün sahibi ile iletişime giriyor. Mobilde face, instigram veya pinperest gibi sosyal ağların ne kadar hızlı erişime açık olduğunu ve insanların çoğunluğu bunları etkin kullandığını biliyoruz. Sitenizin destek sayfasına sosyal medya profillerinizi mulaka eklemelisiniz. Sosyal medyada paylaşın ve bırakın demiyorum. Çünkü müşteri yorum sonrası veya iletişim için mutlaka cevabınızı bekler. Sosyal medya uyarı ayarlarını sizin duyabileceğiniz ve haberdar olacağınız şekilde ayarlayın.

  • Ürün araştırmaya açık olsa da olmasada alıcılar yani müşterilerin araştırmasına yardımcı olun.

Ürün özellikleri hakkında kapsamlı bilgiler sağlarsanız müşterinin satın alma kararı o kadar kolay gerçekleşir. Açık hızlı ve kolay bulunabilir bir ürün açıklaması müşterinin satın alması kararı noktasında fayda sağlar.

Herzman yenilikleri takip edin

Teknoloji anlık değişiyor ve günden güne ilerliyor. En yeni web pazarlama araçları ve müşteri işini kolaylaştıracak ve onların hızlı almalarını sağlayacak gelişmeleri takip edip uygulamaya koymalısınız. Rekabet normal ticarette olduğu gibi internet aleminde de vardır. Gelişime açık olmalısınız.

  • Karşılaştıran ürün siteler potansityel müşteriler ulaştırır.

Mükemmel bir e-ticaret sitesine sahipsiniz ne var ki sitenize ne gelen var nede giden. İnternette trafik + müşteri demektir. Ürün karşılaştırma işlemlerini yapan siteler Akakçe, ucuzu, epey ve cimri gibi siteler ürün hakkında bilgi almak isteyen müşteriler tarafından ziyaret edilen ve oradan satın almak için yönlendirilen sitelerdir. Bu siteler her gün milyonlarca alışveriş yapan müşterileri ürün satış sayfalarına yönlendirirler. Bu tarz sitelere ürünlerinizi listelerseniz müşteriler internet sitenize girer ve alışveriş sürecini başlatırlar.

  • Satın alan müşteri gibi düşünün

Basit anlaşılır ve sade bir internet sitesi, karmaşık neyin nerde olduğu belli olmayan  ve listeleme özelliği çalışmayan siteden daha fazla ürün satar. Tasarımsal basit ve net bir web sitesi, müşteriler için satış yani eylem çağrılarının açık olduğu satışa odaklı ürünlerin listelendiği bir internet sitesinde müşteri daha hızlı karar verir ve satın alır.

  •  Ürün fotoğrafı netliği

Eğer internetten satış yaparak para kazanmak istiyorsanız makyaja önem verin yani ürün resmi orjinal ve müşteriye doğru bir ürün mesajını net versin.

  • En çok sorulan sorular kısmı kolaylığı

Ürününüzü satın alacak müşterilerin sorduğu soruları bir kenara not almak ve bu soruları sitenizde bir sayfada toplamak müşteri satın alma sürecinde size soru sormadan cevabını alabileceği bir sayfa olması açısından önem arz eder. Ancak buradaki püf nokta site ziyaretçisinin bu sayfayı hızlı ve çabuk görebileceği bir yere koymaktır.

  • Satış öncesi ve sonrası müşteri ilişkileri

Müşteri siparişi verdiği an iletişim olarak başarılı satın alma maili, ürün tedariği paketlenmesi ve kargolama aşamalarını merak eder. Henüz ürün paketlenmesi aşaması olmasada başarılı ödeme ve kargo gibi bilgiler müşteriye aktarılmalıdır. Sipariş durumuyla ilgili haberleri müşteriye e-posta ile haberdar edilmeli. İnternetten satış yapmak isteyenler bu temel kriterleri bilmeliler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir