internetten yazı yazarak para kazanmak
internetten yazı yazarak para kazanmak

İnternetten Yazı Yazarak Para Kazanmak

İnternetten yazı yazarak para kazanmak, yazı yazmayı sevenler ve yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyenler için para kazanma yöntemlerinden bir tanesi. İnternet üzeriden online olarak gerçekleştireceğiniz bu yazma işi popüler meslekler arasında yer alıyor. Makale yazarlığı olarak bilinen internetten yazı yazarak para kazanmak için araştırmayı sevenler, istenen konular ile ilgili araştırmayı ve kendi kelimeleri ile yazıya dökmeyi sevenler bu işi yapabilirler. Kişisel olarak kazanç sağlayacağınız bu yöntemde ister evden ister ofisten ister internet bağlantısı olan yerlerde bilgisayar, dizüstü veya yazı yazmayı en iyi hangi cihazda yapıyorsanız istediğiniz her ortamda bu işi yapabilirsiniz.

Yazı yazarak para kazanmak

“Yazı yazarak para kazanmak istiyorum ama bu işten nasıl para kazanacağım?” “Bu iş için ne kadar zaman gerekli?” Yazı yazarak ne kadar para kazanırım? gibi sorularınızın var olduğunu tahmin ediyorum. Belkide bu benim aklıma gelen sorular kim bilir sizin aklınıza hangi sorular geliyor. Aklınıza gelen soruları aşağıdaki kutucuğa bırakırsanız size detaylıca anlatabilirim.

Evet şimdi konumuza geri dönelim aklıma gelen ilk soru “Bu işten nasıl para kazanırım?”

İnternet sitelerinde bir çok yerde “makale yazarı aranıyor” “yazar olun!” “Yazarlık alımı” gibi butonlar olur bu tarz yazı yazarak para kazanma siteleri mevcut. Bu sitelerin çalışma sistemleri şöyledir. Site içerisinde kayıtlı yazarlar mevcuttur ve yazı yazacağınız kategoriler bulunmaktadır. En iyi bildiğiniz veya hakkında en iyi araştırmayı yapacağınız kategoriyi seçerek yazı yazmaya başlayabilirsiniz. Yazdığınız yazıyı site yöneticisine gönderirsiniz site yöneticisi makale kalitesi ve özgünlüğünü kontrol ederek yazdığınız yazıyı onaylar ve paranızı siteye ekler. Sitede her kullanıcıya ait bir panel bulunmaktadır burada yazdığınız yazı sayısı kazandığınız miktar ve aldığınız ödemeler yer alır. İnternetten yazı yazarak para kazanma yolları içerisinde bir başka yöntem ise makale alım satımı yapan siteler.

Bu sitelerde müşteri ve yazarlar kayıtlıdır. müşteri istediği konu hakkında ilan açar ve bu ilan siteye kayıtlı yazarlar tarafından yorumlanır. Yazarlar müşteriye teklif sunar teklifi değerlendiren müşteri yazı yazma işini teklifini kabul ettiği yazara iletir. Böylelikle yazı yazma işi başlamışi olur. Süre belirleme olayını müşteri ve yazar belirler. Müşteri 1 hafta 3 gün 2 gün veya acil gibi ilanında yer alan süreyi belirtir. Yazar alacağı yazı işi içinde gün belirler orta yol tutularak iş alımı yapılır. Ücret müşteri tarafından site sahibine aktarılır site sahibi işi yapan yazara iletir.

Yazı yazarak para kazanma siteleri

Yazı yazarak para kazanma siteleri bazen aracı bazen müşterinin kendisi olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken ilk işinizde paranızı alabilmeniz. Yazı yazarak para kazanmak zevkli ve kolay bir iş. Yazar ve satarsınız paranız hesabınıza aktarılır. Özel müşterileriniz olur bu müşteriler devamlı kazanç kaynaklarınız dır. Devamlı size yazı yazdırır bu işte güzel kazançlar elde edersiniz. Ay bazına vurduğunuzda asgar ücretin 2 katını kazanabilirsiniz.

İkinci sorunun cevabını kısaca cevaplamak istiyorum Bu iş için ne kadar zaman gerekli?

Bu sizin musait olmanıza ve makale yazabilecek kadar zamanınız olmasına bağlı. Eğer herhangi bir işiniz yok ise 8 saat veya part time yapabilirsiniz.

Diğer son soru: Yazı yazarak ne kadar para kazanırım?

Şöyle kabaca bir hesap yapalım. Diyelim ki 8 saat bu iş için zamanınız var. Yazmış olduğunuz konu için araştırma yaklaşık 1 saat yazı çıkarma 500 kelimelik bir yazı 30 dakika en uzun olarak hesaplıyorum saate 2 yazı günde 7 saaten 14 yazı ve bu 14 yazı için makale başı 5 tl ise  14*5= 70 TL para yapar bunu 30 gün ile çarptığınızda 2.100 yazı ile İkiMilyar Yüz TL. Asgari ücretten daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.  Evet bu iş bu kadar kazançlı biraz emek ederek kazancınızı katlarsınız.

Piyasada yazı yazarak para kazandıran ve bu işi yıllardır yapan genç patronlar bulunmakta. Belkide hiçbir yerde duymadınız. Evet evet! Bunlar makale yazarlarını bir araya toplar ve toplu makale işi alırlar.  Her konuya yazabilecek yazar ekipleri vardır. Süreyi kısa tutarlar kalite kontrolü yapıp size gönderirler yazıyı beğenmediğiniz taktirde siz beğenene kadar yazarlarına düzelttirirler. Bu şekilde kazanç sağlayan yazarlar mevcuttur. Bu gün arık dijital çağda yaşıyoruz ve artık bilgisayarda yazı yazarak para kazanmak çok kolay. Eskiden taktilocular vardı biliyorsunuz dilekçe yazılarını sizin için daktilodan yazar verirlerdi. O zaman o iş popüler bir meslekti ancak günümüzde o eski daktilocular kalmadı ve belki halen o işi sürdürüyorlarsa bilgisayar üzerinden sürdürüyorlar.

internette yazı yazarak para kazanma yolları çok çeşitli ve gerçekten uzun bir yazı olduğunun farkındayım evet konu hakkında daha bir çok bilgim var ancak bir başka konularla devam edeceğim. Ancak dediğim gibi sorularınız var ise aşağıdan bırakabilirsiniz. Her mekanda yapabileceğiniz mükemmel bir iş makale yazıp para kazanmak. Mekan olarak evden yazı yazarak para kazanma gibi bir durum söz konusu bu işte mevcuttur home office evinizin bir odasını ofis yaparak bu işe girişebilirsiniz. İnternetten yazı yazarak para kazanmak ve güvenli ticaret yapacağınız siteler bu konuda oldukça mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir