İçerik Üret Para Kazan
İçerik Üret Para Kazan

Karşılıksız Kelimelere İçerik Üret Para Kazan!

Karşılıksız kelimelere içerik üreterek müşterilerin sessizliğini bozmaya ve para kazanmaya ne dersiniz! Evet.. Kelimeleri derinleştir müşterinin sessizliğini boz para kazan.

İnternet üzerinden kelime araştırması yaparken bulduğum kelimelere baktığımda kelimelerin karşılığının olmadığını gördüm. Derinlemesine analiz yaptığım çalışmalar neticesinde elde ettiğim kelimeler ürün satın alma potansiyeli olan müşterilerin sessiz bir şekilde başka alternatifler aradığını gördüm.

İnternet aleminde alışveriş sessizce gerçekleşir.

İnsanlar bilgisayar başında veya mobilde aramalar yaparak alacağı ürün hakkında veya problemi olduğu konu hakkında çözüm bulabileceği araştırmalar yapar. Türetilmiş kelimelerin gücünü keşfedenler hemen bu kelimeler hakkında bazı çalışmalar yaprak müşteriyi kaparlar. Karşılığı olmayan kelime sonuçlarının henüz birileri tarafından keşfedilmeden harekete geçenler olduğu gibi bu potansiyelin farkına varamamış olanlarda var.

İnternet pazarlama alanında kelime araştırmasının önemine her zaman vurgu yapıyorum. Evet ciddi bir araştırma belki 8 saatinizi belki 12 veya belki 24 satinizi alacaktır. Ancak hedef doğrultusunda hangi kelimeler üzerinde çalışma yapacağınızı bilip yoğunlaştığınızda EVET! İşte o zaman gemimizin rotasını doğru çevirmiş olur ve tam gaz ileri gitmek üzere hedefimize doğru yol almaya başlarız.

Karşılıksız Kelimeleri Bulmak ve İçerik Üretmek!

Elimizde olan imkanlar sadece adwords kelime aracından ibaret değil. Her bir kelimenin alt kelimesi her alt kelimenin bir kademe alt kelimesi ve bulunan kelimenin de alt kelimesi olduğundan aslında tek kelime ve çift kelimelerden üçlü’lü dört’lü beşli’li hatta altı kelimeli kombinasyonlar ile insanlar arama yapıyor.

Her kelimenin kendine özgü bir niyeti ve arama potansiyeli bulunmaktadır. Bir alanda kelimeleri alt alta sıraladığımda bazı kelimeler tam bir para sayma makinesi. Bulduğum kelimeler google’da arattığımda onun hakkında yazılmış tek bir yazının olmadığını ve bu kelimeleri aratan insanların sessizliğe büründüğünü gördüm. Bu insanlar ihtiyaçlarını karşılayamadığından dolayı derin bir sessizliğe bürünerek başka alanlara kaymakta ve hedeften uzaklara gitmekte.

Müşterilerin sessizce yol aldığı internet dünyasında kelimelere canlılık veren pazarlamacılar paranın gözüne gözüne vuruyor.

Herkesin çalıştığı net kısa ve öz kelimeler yerine derin analizler yaparak ele aldığınız kelimeler eğer uzun kuyruklu kelimelerden oluşuyorsa sizde başarıyı yakalayabilirsiniz. Bu yapacağınız çalışmalar  hem ziyaretçi akışı hemde odaklı kişilerin sitenizi ziyaret etmesine neden olur.

Bu çok güzel bir duygu..

İnternetten para kazanmaya niyet ettiğim ilk günlerin heyecanı

Kelime nedir bilmeden yazdığım ve yazdırdığım makalelerde gözüm kapalı bir şekilde kazanç beklemiştim. Bu yazılan yazılara sil baştan göz geçirdiğimde neleri kaçırdığımı fark ettim. Satışını yapacağım ürün hakkında yazdığım niş sitelerde bir baştan yazılar yazarak insanların ihtiyaçları olan kelimelere bakmaksızın çalışma yapmış ve buna rağmen satış gerçekleştirmiştim ancak sadece kısa vaadeli satışlar olmuştu.

İşin seyrinin değiştirerek gerçek anlamda gerçek ziyaretçilerin hangi kelimeler ile sitemi ziyaret edeceğini bilerek yaptığım çalışmalara yani uzun odaklı kelimelere çalışmaya başladığımda satışlar katlamaya başladı. Ziyaretçi aradığı sorguya göre cevap verilmiş yazılar, videolar ve resimlerden hoşlanır.

Size kelimeler derinleştirildikçe sessiz müşterilere ulaşabilir ve onların bu sessizliğine karşılık vererek onların ihtiyacı olan şeyi verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir