kelime avcılığı ile nasıl para kazanırsınız
kelime avcılığı ile nasıl para kazanırsınız

Kelime Avcılığı İle Nasıl Para Kazanırsınız?

Kelime avcılığı ile para kazanma fikri sizce nasıl bir fikir? Kelime avlıyor, bu kelimeleri işliyor ve internet üzerinden para kazanıyorsunuz.

Nasıl yani?

O kadar çok zevkli ve bir o kadar eğlenceli. İnsanların merak ettiği ve sorguladığı konular ile ilgili o kadar enteresan kelimeler çıkıyor ki.. İnsanın bir noktadan sonra gülmekten ağlayası geliyor. Kelime araçları internet üzeriden para kazanmak isteyenler için bir silah niteliği taşıyor.

Bu işe merak saldığımda sözde bu işi öğreten üstad dediğimiz adamlar bize para kazandıracak önemli ayrıntıları vermediler. 8 yıl önce yaptığım bir çalışmaya baktığımda ben bu yazıyı nasıl böyle bilgisizce yazmışım dedim. Halbuki ki bana kelime avcılığını öğretselerdi kesinlikle şimdikinden daha çok para kazanırdım.

Kelime Avcılığı Nedir?

Kelime avcılığı, internette arama yapanların nasıl arama yaptığını ve bu aramalarda hangi niyet taşıdığını tahmin etmektir.

Kelime Avcılığına Bir Örnek Verir Misin?

Elbette: Örneğin kocası ile ilgili problemler yaşayan bir bayan “kocam beni sevmiyor” dediğinde bir fikir aramaktadır.  Ancak “kocam beni sevmiyor ne yapmalıyım” dediğinde ise bir çözüm aramaktadır. Eğer bu çözümü sunan bir fikriniz varsa ve bunu yazdığınız bir yazıda sunuyorsanız bu yazınızı sonuna kadar okuyacak ve önerdiğiniz ürünü inceleyecektir. Eğer bir video sunarsanız sonuna kadar izleyecek ve yine bahsettiğiniz siteyi ziyaret edecektir. Bu bir blog yazısı, video, veya bir forum yazısı olabilir. Sonuçta bu aranan kelimede bu bayanın ne aradığını ve bu aramayı ne niyetle yaptığını öğrenip onun ihtiyacı olan şekeri sundunuz. İşte kelime avcılığının mantığı.

Kelime Avcılığı İle Nasıl Para Kazanılır?

Bu kilit soruyu yukarıdaki örnekte bahsettiğim gibi insanlar internette neleri nasıl sorguladıklarını bulmak ve bu sorgulara göre tavsiye niteliğinde internet üzerinden satışı yapılan ve size para kazandıracak olan ürünü sunarak para kazanılır.

Kelime Avcılığını Nasıl Yapılır?

Kelime avcılığı yapmak için kelime sayar araçlar vardır. Bu kelime sayar siteler internette tüm arama motorlarından yapılan aramaların bir listesini verir.

Bu liste 1000 bazen 20 bin kadar olur bu liste içerisinde sıralama yöntemi yer alır ve bu sıralama içerisinde araması olan ve araması olmayanlar ayıklanır. Araması olanlar içerisindeki sorgular ile araması olamayan sorgular arasındaki potansiyel satın alma potansiyeli olan kelimeler sıralanır.

Öncelik araması olan kelimelere verilir. Daha sonra bu kelimeler ile ilgili rekabeti az olanlar ayrılır. Daha sonra ufak çalışmalar yaparak para kazanılmaya başlanır.

Kelime avcılığı yapmak için ne gerekli?

  • Bilgisayarınız siz ve internet bağlantısı
  • Arama araçları ve siteleri (ücretsiz)
  • Yarım saatlik bir zaman dilimi (ücretsiz)
  • Kelimeleri işleyeceğiniz siteler (ücretsiz)

Çok zor değil bu işi çok pratik ve çok hızlı yapan araçlar her bilgisayarda var. Teori olarak çok zor diyor olabilirsiniz ancak anlatılan bir videoda inanın “aa çok kolaymış” diyeceksiniz. Eğer internet üzerinden para kazanmak istiyorsanız bu işin en kilit noktalarından biri kelime avcılığıdır. Kelime avcılığı yapmayı öğrendiğinizde sırtınız yere gelmez para kazanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir