Reklam izleyerek para kazanma
Reklam izleyerek para kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam izleyerek para kazanma hakkında ele aldığım bu yazıda reklam izleyerek para kazandıran siteler ne amaçlıyor kimler ne kazanıyor işin mantığı nedir? Bu sorulara yanıt niteliğinde anlatmaya çalışacağım. Reklam hayatımıza sokulan ve biz tüketicilerin tercihlerini etkileyen faktörlerden. O kadar ki ihtiyacımız olan bir şeyi satın almaya gittiğimizde zihnimizde yer edinmiş reklamını gördüğümüz şey hatırımıza gelir ve o ürünü satın alma eğilimine gideriz. Reklam verenler çoğunluk olarak tv ve internet aracılığı ile reklamlarını yaparlar. Tv reklamını belli başlı popüler kanallar veya popüler olmayan ancak hedefi belli tv kanallara yaptırmalarını anlıyoruz. Kanal sahibi parayı kazanıyor ve çalışanlarının parasını reklamlar veya reklamlı programlar ile karşılıyor. Peki reklam işi internette nasıl dönüyor? İnternetten reklam izleyerek para kazanma bunun neresinde? Özellikle internetin yoğun olarak kullanıldığı bu zaman diliminde internet üzerinden reklam izleyerek para kazanma diye bir tabir gerçekten doğrumu?

İnternetten reklam izleyerek para kazanma

Reklam verenler tv kanallarından çok internete yönteldiğini görüyoruz. Çünkü artık insanlar tv yerine internetten istediği filmi istediği zaman izleme fırsatı buluyor. Artık tv insanları değil insanlar tv’yi yönetme eğiliminde ve zamanlarını tv karşısında öldürmek istemiyor. Bunun bir çok nedeni var ama konumuz internetten reklamlar ve reklam izleyerek para kazanma olduğu için kısaca geçiştiriyorum.

İnternetten reklam izleyerek para kazanmak için ödemenizi güvenli bir şekilde alabileceğiniz reklam izleterek para kazandıran siteleri tespit etmeniz gerekli. Neden? Çünkü reklam izleterek para kazandırmayı vaadeden daha sonra izlettiği reklamlar için fahiş para alarak yalan rapor sunan bir çok site dolandırıcı çıktı ve o siteler kapandı. Reklam izleyerek para kazanmak istiyorum diyen binlerce insan artık bu işten soğudu. Halen bu tarz siteler mevcut ancak ne kadar güvenli olduğunu “reklam izleyerek para kazanma forum” şeklinde aratır ve forumlarda konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Forumlarda paylaşılan gerçeklere bakıldığında aşağıdaki yorum gibi yüzlerce kişi yakınıyor. Bu iş zaman kaybı ayrıca zaten kişisel olarak bilgilerinizi istismar bile edebilirler. Dikkat edin ve uzak durun.

Evde reklam izleyerek para kazanma

Bu işin kolaylığı evde iş yerinde telefonda internet bağlantısı olan özellikle bayanların ve öğrencilerin reğbet gördüğü dizi yerine reklamları izleyerek kazanç sağlanacağı hiç bir çaba sarfetmeden yapıalbilecek zevkli bir iş. Ancak ne varki ne olduğu belirsiz sitelerin insanların hakkını yemesi ile bu yöntem artık para kazandırmıyor aksine network sistemi çıkartarak insanlardan para bile sömürüyorlar. Hatta insanlar reklam izleyerek para kazanma yalanı  şeklinde aramalar yaparak işin yalan olup olmadığını araştırıyor.

Reklam izle kazan

Android telefonlardaki uygulamalarda çıkan reklamlar siz istemesenizde size gösteriliyor sizin sadece görüntülemeniz bile uygulama sahibinin ve onu koyduğu ağ para kazanıyor. Reklam veren parayı öder reklamını yapar onunda beklentisi reklamların satışlarını ve kazancını arttırması. Bunu fırsat olarak bilen reklam izleyerek para kazanma siteleri firmaların reklam videolarını ucuz bir şekilde izlettirecek internet ziyaretçilerinin kayıt olduğu bir havuz site yaparlar. Firmalar videolarını ekler ve site sahibine bütçesni söyler. İzlenim başına bir teklif veren havuz site eklenen videoları havuz siteye kayıtlı ziyaretçiler tarafından izlenmesini sağlar. Böylelikle gerçek profilli ziyaretçiler ile reklam verenleri birleştiren bir mecraa olarak işe başlarlar. Bu siteler reklam verenlerden aldığı paranın küçük bir kısmını reklam izleyen kişilerin hesabına yansıtır.

Bu havuz sitelerin bazıları reklam izleyerek para kazanma programı oluştururlar izleyiciler programı kurar ve tek tıkla olan videoları izlerler. Bu şekilde kazançlar akmaya başlar bu işin gelişmişi bilgisayar pc dışında; akıllı telefon dediğimiz android telefonlarda, iphone dan, bu işi geliştiren reklam izleterek para kazandıran siteler mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir