Para Kazanma Makinesi

Web Sitesi Para Kazanma Makinesi Haline Nasıl Dönüştürülebilir?

Bir web sitesinin para kazanma makinesi haline  dönüşmesi bir süreçtir önce doğar ardından yavaş yavaş emekler ardından ayağa kalkar ve yürür.

Bu paylaşımı çok kısa tutacağım bir web sitenin ana hatları ve sürdürülebilir kazanç kaynakları hakkında ele aldığım bu makaleme yorum yapın internet üzerinden para kazanma rehberini ücretsiz kapın.

Bu aşamalar tıpkı bir bebeğin gelişmesi gibidir. Bir web sitesi açarsınız bir kaç makale atarsınız ardından bir biri ardınca makaleler eklersiniz.

Ara ara ziyaretçiler gelir giderler. Zamanla makaleleriniz çoğalır ardından buna bağlı olarak ta ziyaretçileriniz.

Ara ara ziyaretçiler gelir giderler. Zamanla makaleleriniz çoğalır ardından buna bağlı olarak ta ziyaretçileriniz.

Bu arada azar azar site içinde bazı ince ayarlar yapmanız gerekir hızlı açılması, ziyaretçilerin gözüne iyi gözükmesi ve birazda insancıl yani karşılıklı konuşur gibi yazılar.

Bir bakışta yüzlerce web sitesi açılır ve ilgilenmez ardından yıllar içinde site sahibi yılgınlık ve sitenin para kazanmamayışından dolayı siteyi kapatır.
Bir bakışta yüzlerce web sitesi açılır ve ilgilenmez ardından yıllar içinde site sahibi yılgınlık ve sitenin para kazanmamayışından dolayı siteyi kapatır.

Bu süreç sonrası domain avcılarının işidir. Şayet denk gelinir ve sitenizin gerçekten yaş itibari ile bir kaç yıl sonra bir başkasına kaptırırsanız izleyin eski siteniz daha iyi bir yerlere geldiğini göreceksiniz.

Bu yüzden yılmadan yıkılmadan sitenizin arkasında durun ve devam ettirin.

Bir web site ne kadar eskirse eskisin o kadar iyidir ancak bakmak ve sulamak şartı ile.

Bir ağaç düşünün devamlı suluyor bakımını yapıyorsunuz yıllar sonra meyvesini yiyorsunuz.

Bir web sitesinin yakıtı içeriktir. (makale, video, resim, yorum)

Bir web sitesinin dalları (kategorileri, etiketleri) dir.

Bir web sitesinin para kaynağı (ziyaretçileri, reklamları, sponsorları) dır

Peki tam bir kombinasyon içerisinde nasıl bir yol izlemeli ve sitemizi kazanç makinasına döndürmeliyiz?

Aslında çok basit..

Web Sitesi Nasıl Para Kazanma Makinesine Dönüşür?

  • Adım 1: Ziyaretçileriniz ile yazılarınızla konuşma tarzında aktarımlar yapın.

Bu çok tutulan bir yazı stili. Ziyaretçiler sanki onlarla konuşuyormuş gibi yazın. Yorum yapmalarını sağlayacak önemli dipnotlar bırakın.

  • Adım 2: Tavsiyelerde bulunun yaptıklarınızı anlatın.

Gerçek hikayeler ile yazınıza anlam katın. Her yazınızda hedefiniz ne ise o doğrultuda hareket edin. Sonrası kendiliğinden gelecektir.

Emekleme devri 3 aydır. 90 gün zarfında günde 1 yazı ile sitenizi güncel tutun tıkanırsanız 2 veya 3 gün ara verip tekrar mevzuya dalın.

  • Adım 3: Özgün ve özgür olun.

Devam eden zamanlarda site içinde ne var ne yok neler eksik başka siteler neler yapıyor diye bakmayın. Siz kendiniz olun, has olun işinizde paylaşımlarınız da özgün ve özgür olun.

  • Adım 4: Paradan önce ziyaretçiyi baz alın

Bu kriterlere uyduktan sonra yapılacak işlemler siteniz ile para kazanma amacınıza kendinizi ağırdan alarak sponsorlu bağlantılar ile tanıtım yazıları ve tavsiye bağlantıları paylaşın. Ziyaretçiler için bilgi paylaşım portalları harika bilgi kaynağı ve ziyaretçi akını sitelerdir.

İşin iç yüzünü biraz karıştırdığınızda asıl amacın para olduğu gerçeği vardır.

Elbette paradan önce ziyaretçiyi baz alır bedava ve yararlı bilgiler paylaşırsanız sizi ve sitenizi değerli gören ziyaretçiler tavsiyelerinize uyacaklardır.

Bu yazıyı daha fazla uzatmama sözüm geçerli.  Devamı gelsin diyorsanız küçük bir yorum yapmanız yeterli.

Sizde internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız bu yazıya yorum yapın “İnternet Üzerinden Para Kazanma Rehberi“ni kapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir